Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Znak przebaczenia. Wszystko o spowiedzi
Nasza cena: 24,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. W Drodze
Autor Bro Bernard (OP)
Rok wydania2008
Format12,3 x 19,5 cm
Oprawamiękka
Liczba stron2006
Waga [kg]0,21
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Jakie znaczenie ma dziś dla nas grzech?

Jaka wagę przywiązujemy do problemu zła, przebaczenia, spowiedzi?

Czy spowiedź jest dla nas sprawdzianem wiary?

Współczesny człowiek stara się wyeliminować ze swego życia niepokój, błędy, pozbawić je dramatycznego napięcia.

Bernard Bro, dominikanin, doktor filozofii i profesor teologii dogmatycznej; długoletni kaznodzieja w paryskiej katedrze Notre-Dame; jeden z redaktorów francuskiego ekumenicznego tłumaczenia Biblii.

Prowadzi programy ewangelizacyjne w radiu i telewizji. Autor m.in. Nauki modlitwy, Potęgi zła, Tylko Bóg jest ludzki, Człowiek i sakramenty.

PLAN KSIĄŻKI

Dlatego właśnie książka ta nie mówi jedynie o spowiedzi, ale o postawie wiary, która nadaje kierunek całemu naszemu życiu, naznaczonemu przez grzech. Tłumaczy to plan książki:

1. Zaczniemy od przyjrzenia się dwóm ludziom potrzebującym przebaczenia: Dawidowi i synowi marnotrawnemu. Jako bracia wszystkich grzeszników odpowiedzieli oni w naszym imieniu. Bóg chciał ich nam dać za przykład. Jaka była ich odpowiedź? W jaki sposób ich życie było kształtowane także przez Kogoś Drugiego, jak spotkali się oni z przebaczeniem?
2. Następnie będziemy mogli postawić sobie pytania: Z jakich pozycji wychodzimy? Jakie mamy trudności? Drogi Boże są konkretne, tylko praktyczne problemy zmuszają nas do prawdy. Jaki jest więc nasz prawdziwy punkt wyjścia? Spotykamy te zwyczajne trudności w spowiedzi, jeżeli jeszcze przychodzi nam do głowy, żeby się spowiadać. Jeżeli zaś już się nie spowiadamy, a tylko po prostu chcemy być uczciwi, to musimy uznać, że takie same trudności przeżywa każdy człowiek w obliczu grzechu i prawdy.
3. Wreszcie będziemy mogli zapytać, co trzeba zrobić, żeby podejść do konfesjonału, a przede wszystkim, jak się
to dzieje, że spotkanie przebaczenia zakłada dokonanie decydującego wyboru między sprawiedliwością a miłosierdziem.
4. Spowiadać się - to iść za tym, co jest najprostszym gestem wszelkiej miłości: zapalić światło, otworzyć ramiona, zapłacić dług. Jak to należy rozumieć?

Czy jest więc ostatecznie jakiś sąd? Czy jesteśmy zdolni do oceny naszych czynów? Czy możemy być czymś innym niż zwykłą igraszką iluzji? Czy przebaczenie Chrystusa naprawdę pozwala nam zwyciężyć wszelką udrękę?

Głębokie prawdy
tylko pod osłoną
posuwają się naprzód.
NIETZSCHE
Data dodania produktu: 24 luty 2010.
Poprzedni produkt Produkt 46 z 430 w kategorii Droga wiary Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Herold Boży. Święty Antoni z Padwy
 Herold Boży. Święty Antoni z Padwy  20,00 zł
Każdy z nas słyszał o św. Antonim z Padwy. Ale czy naprawdę znamy tę świętą postać? Niniejsza książka jest zarysem dziejów tego niebywale intensywnego żywota, ujetym w formie powieści. Obfituje w obszerność faktów i ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Witam serdecznie. Rzetelność Waszych usług jest godna podziwu. Zamówienie dotarło bardzo szybko. Księgarnię Waszą będę polecała wszystkim znajomym. Pozdrawiam:)

Anna z Łodzi

Jestem bardzo zadowolona z dokonanych zakupów u Państwa. Książki przyszły naprawdę szybko za co bardzo dziękuję! Gorąco pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

Agnieszka z Limanowej

Szanowna Pani, Przesyłka doszła, dziękuję za upominkowe obrazki, to zawsze jest miłe. Z Panem Bogiem.

Wojciech z Warszawy

Przesyłkę otrzymałam 20.10.2009 w dniu swoich imienin za co z całego serca dziękuję. Tak pięknego prezentu jeszcze nie dostałam. Stary Testament ze wspaniałym komentarzem - jestem zachwycona. Jeszcze raz serdeczne dzięki i ukłony za dopasowanie dla mnie zamówienia. Dziękuję za obrazki i książki. Życzę dużo zdrowia. Z Bożym Błogosławiństwem.

Irena z Natolina k/Grodziska Mazowieckiego

Witam. Jestem bardzo zadowolony z usług księgarni. Książki bardzo dobrej jakości i wysłane szybko. Szczególnie ważne jest dla mnie to iż książki są zebrane tematycznie i praktycznie znalazłem wszystkie których szukałem. Gorąco polecam innym a sam będę często korzystał z Księgarni.

Tadeusz z Zabrza
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 9,90 zł 12,90 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl