Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Znak przebaczenia. Wszystko o spowiedzi
Nasza cena: 24,00 zł

Zamawiana ilość:  
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. W Drodze
Autor Bro Bernard (OP)
Rok wydania2008
Format12,3 x 19,5 cm
Oprawamiękka
Liczba stron2006
Waga [kg]0,21
Otrzymasz w: 3-5 dni + czas dostawy *Objaśnienia statusów dostępności*####*24h* - towar jest dostępny i zostanie wysłany w ciągu 24 godzin (w dni robocze),##*3-5 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 3-5 dni roboczych,##*7-14 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 7-14 dni roboczych,##*Czasowo brak* - towar zostanie sprowadzony w dłuższym okresie czasu (ponad miesiąc),##*Niedostępny* - towar nie można zamówić####*czas dostawy* - czas potrzebny na dostarczenie towaru przez pocztę lub kuriera z Księgarni bezpośrednio do Klienta.####*** Z przyczyn niezależnych od nas czas dostawy może ulec wydłużeniu.
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Jakie znaczenie ma dziś dla nas grzech?

Jaka wagę przywiązujemy do problemu zła, przebaczenia, spowiedzi?

Czy spowiedź jest dla nas sprawdzianem wiary?

Współczesny człowiek stara się wyeliminować ze swego życia niepokój, błędy, pozbawić je dramatycznego napięcia.

Bernard Bro, dominikanin, doktor filozofii i profesor teologii dogmatycznej; długoletni kaznodzieja w paryskiej katedrze Notre-Dame; jeden z redaktorów francuskiego ekumenicznego tłumaczenia Biblii.

Prowadzi programy ewangelizacyjne w radiu i telewizji. Autor m.in. Nauki modlitwy, Potęgi zła, Tylko Bóg jest ludzki, Człowiek i sakramenty.

PLAN KSIĄŻKI

Dlatego właśnie książka ta nie mówi jedynie o spowiedzi, ale o postawie wiary, która nadaje kierunek całemu naszemu życiu, naznaczonemu przez grzech. Tłumaczy to plan książki:

1. Zaczniemy od przyjrzenia się dwóm ludziom potrzebującym przebaczenia: Dawidowi i synowi marnotrawnemu. Jako bracia wszystkich grzeszników odpowiedzieli oni w naszym imieniu. Bóg chciał ich nam dać za przykład. Jaka była ich odpowiedź? W jaki sposób ich życie było kształtowane także przez Kogoś Drugiego, jak spotkali się oni z przebaczeniem?
2. Następnie będziemy mogli postawić sobie pytania: Z jakich pozycji wychodzimy? Jakie mamy trudności? Drogi Boże są konkretne, tylko praktyczne problemy zmuszają nas do prawdy. Jaki jest więc nasz prawdziwy punkt wyjścia? Spotykamy te zwyczajne trudności w spowiedzi, jeżeli jeszcze przychodzi nam do głowy, żeby się spowiadać. Jeżeli zaś już się nie spowiadamy, a tylko po prostu chcemy być uczciwi, to musimy uznać, że takie same trudności przeżywa każdy człowiek w obliczu grzechu i prawdy.
3. Wreszcie będziemy mogli zapytać, co trzeba zrobić, żeby podejść do konfesjonału, a przede wszystkim, jak się
to dzieje, że spotkanie przebaczenia zakłada dokonanie decydującego wyboru między sprawiedliwością a miłosierdziem.
4. Spowiadać się - to iść za tym, co jest najprostszym gestem wszelkiej miłości: zapalić światło, otworzyć ramiona, zapłacić dług. Jak to należy rozumieć?

Czy jest więc ostatecznie jakiś sąd? Czy jesteśmy zdolni do oceny naszych czynów? Czy możemy być czymś innym niż zwykłą igraszką iluzji? Czy przebaczenie Chrystusa naprawdę pozwala nam zwyciężyć wszelką udrękę?

Głębokie prawdy
tylko pod osłoną
posuwają się naprzód.
NIETZSCHE
Data dodania produktu: 24 luty 2010.
Poprzedni produkt Produkt 3 z 28 w kategorii Rachunek sumienia Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Herold Boży. Święty Antoni z Padwy
 Herold Boży. Święty Antoni z Padwy  20,00 zł
Każdy z nas słyszał o św. Antonim z Padwy. Ale czy naprawdę znamy tę świętą postać? Niniejsza książka jest zarysem dziejów tego niebywale intensywnego żywota, ujetym w formie powieści. Obfituje w obszerność faktów i ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Dziękuję za profesjonalną, rzetelną obsługę zamówienia, za doskonały mailowy kontakt oraz szybką, dokładnie zabezpieczoną przesyłkę zamówionych książęk i miłej niespodzianki. Zainteresowanym szczerze polecam Rodzinną Księgarnię Katolicką KsiegarniaMaryja.pl

Andrzej z Kętrzyna

Szczęść Boże. Bardzo dziękuję za przesyłke, która dotarła do mnie dziś. Zawartość sprawiła mi dużą i miłą niespodziankę :) Serdecznie pozdrawiam i dołączam dar modlitwy.

s. Ewa z Bolesławca

Jestem bardzo zadowolona z obsługi w Waszym sklepie, z szybkiego i rzeczowego kontaktu e-mailowego. Książki były doskonale zapakowane. Dziękuję za dołączone drobiazgi :) Szczęść Boże.

Jolanta ze Stalowej Woli

Witam serdecznie, jestem zadowolona z obsługi przy zakupie książki przez internet. Na pewno skorzystam jeszcze z Państwa oferty. Z Panem Bogiem.

Katarzyna z Sochaczewa

Jestem bardzo zadowolona z zakupionych w Państwa Księgarni książek i sposobu dostawy. Planuję następne zakupy lecz nieco później może w następnym tygodniu, ze względu na natłok obowiązków w pracy i w domu w chwili obecnej. Serdecznie pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

Maria z Żywca
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 9,90 zł 12,90 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl