Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Zielony Szkaplerz Niepokalanego Serca Maryi
Nasza cena: 6,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Milagros
Rok wydania2014
Format3,5cm x 5,5cm
Waga [kg]0,01
ImprimaturTAK
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Szkaplerz Niepokalanego Serca Maryi bywa też nazywany Zielonym Szkaplerzem.

Do Szkaplerza dołączony jest folderek z rysem historycznym objawienia, o łaskach płynących z Niepokalanego Serca Maryi oraz wskazówkami jak go nosić.

Początek szkaplerza...

"18 stycznia 1840 r. w Domu Macierzystym Sióstr Miłosierdzia (Szarytek) w Paryżu Matka Boża ukazuje się nowicjuszce, Justynie Bisqueyburu (czyt: Biskejbiri) (1817 - 1903) pochodzącej z Pirenejów.

Siostra ujrzała Maryję ubraną w długą, białą suknię i jasnoniebieski płaszcz, bez welonu na głowie. Matka Boża w rękach trzymała przebite serce, z którego wychodziły płomienie oraz różnej długości promienie „bardziej olśniewające od promieni słonecznych i czyste jak kryształ".

Po zakończeniu seminarium i przyjęciu stroju Zgromadzenia s. Justyna została posłana do wspólnoty w Blangy do nauczania dzieci w tamtejszej szkole. Wkrótce, po przybyciu tam, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września (1840 roku), miała kolejne widzenie. Ponownie ujrzała Maryję trzymającą kawałek zielonego materiału, a na nim obraz Matki Bożej, który widziała w poprzednim objawieniu.

Następnie zobaczyła serce przebite mieczem, a nad nim krzyż oraz napis: „Niepokalane Serce Maryi, módl się za nami teraz i w godzinę śmierci naszej".

Jednocześnie podczas tego widzenia siostra Justyna usłyszała głos wewnętrzny, wyjaśniający znaczenie objawienia. Zrozumiała, że należy jak najszybciej sporządzić szkaplerz według przedstawionego wzoru. Miał on stać się źródłem łask nawracania grzeszników oraz stanowić niezwykłą tarczę w godzinę śmierci.

W 1863 r. papież bł. Pius IX zatwierdził szkaplerz i zachęcił do jego używania. Za zgodą władz kościelnych siostry Szarytki przystąpiły do rozpowszechniania płóciennego wizerunku Serca Maryi. Szkaplerzne apostolstwo bardzo szybko zaczęło przynosić błogosławione owoce."

(fragment z folderka)

Wymiary Szkaplerza:
- 3,8cm x 5,5cm

Wymiary folderka:
- po złożeniu 7cm x 9,9cm
- po rozłożeniu 21cm x 9,9 cm


Data dodania produktu: 11 lipiec 2014.
Poprzedni produkt Produkt 56 z 102 w kategorii Literatura Maryjna Następny produkt
Podobne produkty
Szkaplerz Karmelitański
 Szkaplerz Karmelitański  6,00 zł
Szkaplerz sukienny - Najświętsze Serce Jezusa i Matka Boża Szkaplerzna. Słowo „szkaplerz” oznacza szatę wierzchnią, którą mnisi przywdziewali na habit zakonny przygotowując się do codziennej pracy. Z biegiem czasu nabrał on ... 
Klienci, zakupili także:
Módlmy się... w sprawach trudnych i beznadziejnych
 Módlmy się... w sprawach trudnych i ...  3,00 zł
Znajdują się tu nowenny, litanie, modlitwy oraz życiorysy i opisy kultu świętych patronów spraw trudnych i beznadziejnych. Ponadto, książeczka zawiera nabożeństwo do św. Judy Tadeusza Ap. i św. Rity. Bardzo ceniony przez ... 
Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik twojego uzdrowienia
 Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik ...  25,00 zł
Zbiór modlitw wybranych przez ojca Józefa Witko posługującego się modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie ma nam pomóc jeszcze pełniej otworzyć się na uzdrawiające działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Książka ta będzie ... 
Sztuka zapamiętywania Słowa Bożego
 Sztuka zapamiętywania Słowa Bożego  8,00 zł
Zapamiętywanie Słowa Bożego nie jest zajęciem intelektualnym ale duchowym. Jest doświadczeniem miłości Bożej. Przez zapamiętywanie Bóg, który jest Słowem Życia, przychodzi aby w nas zamieszkać. Sztuka zapamiętywania Słowa ... 
365 dni z Biblią
 365 dni z Biblią  34,00 zł
Z tą książką każdy z 365 dni roku będzie wyjątkowy, bo przeżyty ze Słowem Pana. To drogowskaz, który wskaże nam drogę każdego dnia. 365 dni z Biblią ma być biblijną katechezą wiary chrześcijańskiej, a przede wszystkim ... 
Św. Faustyna o Bogu
 Św. Faustyna o Bogu  8,90 zł
Wyjątki z Dzienniczka św. Faustyny opatrzone przystępnym wprowadzeniem ukazującym główne przesłanie wybranych fragmentów. Kieszonkowy format pozwala na noszenie broszurki przy sobie i rozważanie tekstów podczas podróży czy przerw w ... 
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej + Szkaplerz, Medalik i Obrazek
 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej + Szkaplerz, ...  8,50 zł
Wydana z okazji rocznicy objawienia Nowenna zawiera prócz tekstu samego nabożeństwa: - krótką historię i teologię szkaplerza - pamiątkę przyjęcia do Szkaplerza - wypowiedzi Jana Pawła II W roku 2001 minęło 750 lat od objawienia ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Dobry wieczór, dzisiaj odebrałem przesyłkę, dziękuję za załączniki. Z Panem Bogiem. Pozdrawiam

Leszek z Bolesławca

Witam serdecznie. Rzetelność Waszych usług jest godna podziwu. Zamówienie dotarło bardzo szybko. Księgarnię Waszą będę polecała wszystkim znajomym. Pozdrawiam:)

Anna z Łodzi

Witam. Przesyłkę otrzymałam i jestem bardzo zadowolona. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Ewa z Rudy Śląskiej

Szczęść Boże! Bardzo dziękuję za szybką wysyłkę i profesjonalną obsługę. Jak się zresztą spodziewałam książeczki bardzo interesujące i pouczające, prawdziwe "pożywienie dla ducha". Właśnie wysłałam drugie zamówienie... Pozdrawiam serdecznie, z Panem Bogiem!

Sylwia z Padwii Narodowej

Szczęść Boże! Jeśli mam wyrazić swoją opinię na temat obsługi to powiem tylko że nigdzie nie spotkałam się z lepszą. Naprawdę, takie przesyłki aż miło otrzymywać. Wspaniałe jest również to, że oferują Państwo same wartościowe książki. Z pewnością nie raz będę składać jeszcze zamówienia, szukając w tej księgarni dobrych prezentów dla bliskich. Dziękuję raz jeszcze! Pozdrawiam serdecznie.

Katarzyna z Muszyny
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl