Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Wyjść z mroku. Co robic, gdy życie straciło sens?
Nasza cena: 27,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. eSPe
Autor Groeschel Benedict
Rok wydania2006
Format13,5 x 20,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron256
Waga [kg]0,30
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Jak znaleźć bezpieczną drogę do światła?

Jesteś wyczerpany, przestraszony, chętnie usiadłbyś tam, gdzie stoisz, w nadziei, że niebo się rozjaśni. Jedyne co możesz zrobić, to czekać...

Jeśli jednak pragniesz rzucić wyzwanie ciemności, powstać, iść ku światłu, znaleźć drogę, wykorzystać cenny czas swego życia - ta książka jest dla ciebie!

Ta książka jest dla tych, którzy doświadczają strachu, niepokoju, przeżywają żal, stratę bliskiej osoby, czują ból, gniew lub inne uczucie, sprawiające, że ich życie staje się drogą przez mrok.

O. Benedykt Groeschel od wielu lat pomaga ludziom, którzy mają problemy, przeżyli tragedię czy żyją w ciemnościach. Jego rady są praktyczne, pomagają podnieść się, a nawet wzrastać z pomocą Bożej łaski.

Przywykliśmy oczekiwać od o. Groeschela takiego właśnie mądrego przewodnictwa. Jest ono jasne, proste, współczujące, osobiste, praktyczne, skoncentrowane na Chrystusie i pełne cytatów ewangelicznych, które ożywają pod jego piórem .
Peter Kreeft.

O. Benedykt Groeschel CFR jest psychologiem, znanym i cenionym autorem książek o tematyce duchowej oraz dyrektorem Biura Rozwoju Duchowego w Archidiecezji Nowojorskiej. Należy do Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy, którzy pracują wśród bezdomnych w południowym Bronksie.
Młoda kobieta, która siedziała w odległości pół metra ode mnie, cicho ocierała łzy, zdradzające jej niewymowną rozpacz. W ubiegłym tygodniu jej mąż zginął tragicznie, zostawiając ją samą z dwójką dzieci i uczuciem pustki. Gdy szedł do pracy na Wall Street, spadła na niego cegła, która w niewytłumaczalny sposób oderwała się od dobrze utrzymanego budynku. Towarzystwa ubezpieczeniowe czasem odnoszą się do takiego przypadku jako do aktu Boga. Ich małżeństwo było udane, nie zrażali się trudnościami, jakie niesie ze sobą tworzenie rodziny. Byli w istocie jednym ciałem. W ułamku sekundy jej życie pękło na pół. Jej dwoje małych dzieci - trzyletni chłopiec i pięcioletnia dziewczynka - jeszcze nie w pełni zrozumieli, że już nie zobaczą tatusia. Przyjaciele; których miała wielu; próbowali ją pocieszać, ale brakowało im słów.

Rodzice i krewni jej męża byli pogrążeni w bólu, także jej rodzina pogrążyła się w rozpaczy, choć starała się nadać sens temu, co było pozbawione sensu. Ksiądz, który wygłaszał kazanie na pogrzebie, naprawdę się postarał; cytowano go później w lokalnych gazetach. Przypomniał wiernym o Chrystusowej obietnicy życia wiecznego. Inni kapłani - różnych wyznań - gdy przeczytali o pogrzebie dziękowali Bogu, że to nie oni musieli wygłaszać kazanie na tak trudny temat. Po pogrzebie większość spośród żałobników - którzy szczerze współczuli młodej wdowie i którym było bardzo przykro z powodu tego, co się stało - szybko wróciła do swoich zwykłych zajęć. Najbliższa rodzina pomagała jej na różne sposoby, ale również ich życie musiało potoczyć się dalej.

Tymczasem wdowa pogrążyła się w żałobie. Każde miejsce w jej domu wywoływało wspomnienia. Przedmioty: zdjęcie ślubne, jego ulubiony kubek do kawy, album szkolny, które do tej pory kojarzyły się z chwilami szczególnymi i radosnymi, teraz stały się koroną cierniową. Śniadanie, które zwykle jedli razem tak wcześnie rano, zanim mąż wychodził na pociąg, stało się nie do zniesienia: ożywiało wspomnienia o ostatnim wspólnym posiłku i następującym wkrótce po nim telefonie z policji. Nie chciała nawet chodzić do swojego kościoła parafialnego, ponieważ jego wnętrze przywoływało z jej pamięci sceny z pogrzebu. Nie chciała spotkać się z księdzem, który przyszedł do niej do domu, gdy tylko dowiedział się o wypadku, a potem na pogrzebie wygłosił kazanie, którego nawet nie zapamiętała, ponieważ tak naprawdę w ogóle go nie słuchała. Gdy czytasz o tym zdarzeniu, zapewne jesteś poruszony, ponieważ wiesz, że to wszystko mogły odnosić się także do ciebie - wystarczyłoby zmienić kilka szczegółów. To wydarzenie dotyczy zarówno ciebie, jak i mnie - każdego człowieka.
(fragment)

Spis treści:

Podziękowania - 7

Rozdział 1
Wyjść z mroku -9

Rozdział 2
Gdy przyjaciele zawodzą 25

Rozdział 3
Gdy nasze bezpieczeństwo jest zagrożone - 53

Rozdział 4
Gdy Kościół sprawia nam zawód 77

Rozdział 5
Gdy sami jesteśmy dla siebie największym wrogiem 109

Rozdział 6
Gdy okrada nas śmierć 137

Rozdział 7
Co mamy robić, kiedy wszystko się gmatwa? - 175

Epilog
Lekarstwo, które zawsze pomaga - 197
Modlitwy i przemyślenia na chwile mroku - 203
Gdy wszystko wydaje się ciemnością - 209
Zawierzenie Bogu - 213
Modlitwy w czasie choroby - 221
Niezmienny przyjaciel - 227
Boże miłosierdzie - 237
Warto przeczytać - 249
Data dodania produktu: 20 styczeń 2010.
Poprzedni produkt Produkt 12 z 101 w kategorii Poradniki Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Św. Katarzyna ze Sieny. Oblężenie niebios
 Św. Katarzyna ze Sieny. Oblężenie niebios  34,90 zł
Życie Katarzyny było nadzwyczajne, choć byłoby takie w każdej z epok historycznych. W owych zagmatwanych i niebezpiecznych czasach papież mieszkał w Awignonie, ale Katarzyna zdołała przekonać go do powrotu do Rzymu. Włoskie ... 
Jak budować więzi w rodzinie?
 Jak budować więzi w rodzinie?  22,00 zł
W najnowszej książce Jak budować więzi w rodzinie? Jacek Pulikowski pisze: - O wolności, miłości i wierności do końca, które są naszym przeznaczeniem i źródłem najpełniejszego szczęścia. - O najsubtelniejszym momencie życia ... 
Sakrament pokuty. Rachunek sumienia dla dorosłych. Odpusty
 Sakrament pokuty. Rachunek sumienia dla ...  6,00 zł
W każdym człowieku zdrowym psychicznie istnieje wrodzone poczucie moralności, które pozwala mu rozróżnić między dobrem a złem. Tylko człowiek, istota wolna i rozumna, może czynić dobro, a unikać zła. Normą postępowania ... 
O naśladowaniu Maryi
 O naśladowaniu Maryi  18,90 zł
Tomasz a Kempis, piętnastowieczny mistrz życia duchowego, to autor znanego wszystkim traktatu O naśladowaniu Chrystusa, który od stuleci towarzyszy ludziom w drodze do świętości, stanowiąc swoisty i pewny przewodnik. Podobny charakter ma ... 
W Szkole Krzyża (tom 1 i 2)
 W Szkole Krzyża (tom 1 i 2)  28,00 zł
Stajemy często bezradni wobec własnych słabości oraz natarczywych szatańskich pokus, przeżywamy ból, gdy atakowani, a nawet zniewoleni są nasi bliscy, a my nie potrafimy im pomóc... W książkach Autor nie proponuje skomplikowanych ... 
Rachunek sumienia oraz modlitwy pokutne
 Rachunek sumienia oraz modlitwy pokutne  3,00 zł
Rachunek sumienia wraz z modlitwami pokutnymi. Książeczka zawiera wzór rachunku sumienia, analizę Przykazań Bożych i Kościelnych, żal za grzechy jak również zarys wyznawania grzechów. Ponadto, prezentuje modlitwę po spowiedzi i ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Witam. Przesyłkę otrzymałam i jestem bardzo zadowolona. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Ewa z Rudy Śląskiej

Dziękuję bardzo za przesyłkę która zjawiła się w naszym domu bardzo szybko. W przyszłości zapewne będę korzystała z waszych usług i polecała Was moim znajomym. Pozdrawiam.

Anna z Bolkowa

Szczęść Boże! Bardzo dziękuję za sprawne przesłanie zamówionych pozycji. Przesyłkę dostałem do domu w dniu 02.04.2010 r. (nie spodziewałem się jej przed świętami, a tu miła niespodzianka). Bardzo dziękuję także za wizerunek św. Rity, który jest bardzo ciężko osiągalny w Polsce. Myślę, że to nie są moje ostatnie zakupy w Księgarni Maryja.

Marcin z Sokółki

Zamówienie dotarło bez problemu. Książkę "Kompozycje kwiatowe w kościele" kupiłam w prezencie komuś, kto zajmuje się często dekorowaniem kościoła i innych wnętrz. Osoba obdarowana jest zachwycona książką i znalazła w niej wiele inspirujących wskazówek i pomysłów. Dziękuję bardzo.

Małgorzata z Bukowic

Witam. Przepraszam za brak odpowiedzi z mojej strony, zawsze było coś ważniejszego... Jestem bardzo zadowolony, że wybrałem Państwa Księgarnię. Paczka doszła bardzo szybko, solidnie zapakowana, zakupiona pozycja bardzo zajmująca. No i dziękuję za upominek, dzieci się ucieszyły. Pozdrawiam.

Łukasz z Grudziądza
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl