Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
W ramionach Boga
Nasza cena: 26,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Agape
Autor Zanzucchi Michele
Rok wydania2014
Format15,5 x 21,0 cm
Oprawatwarda
Liczba stron168
Waga [kg]0,27
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
z Wprowadzenia...

Życie ewangeliczne może wyrażać się coraz szerzej i coraz głębiej w stosunku do Boga i do bliźniego również dzięki przyjaźni. Kościół, będąc ludem Bożym, który ogarnia cały świat, choć posiada zorganizowaną strukturę, funkcjonalnie zinstytucjonalizowaną, nigdy nie zaprzestał wspierania powstających grup braterskich i wspólnot opartych na przyjaźni.

Benedykt XVI, zwracając się do duchownych z Doliny Aosty, tak wypowiedział się na temat potrzeby zachęcania młodych do Kościoła:

„Jest rzeczą ważną, aby młodzi ludzie mogli odkryć piękno wiary, odkryć, że dobrze jest mieć system wartości, że wspaniale jest mieć Boga za przyjaciela, który rzeczywiście potrafi nam mówić o istotnych sprawach życia.

Ten aspekt intelektualny musi iść w parze z aspektem uczuciowym i społecznym, czyli potrzebna jest socjalizacja wiary. Wiara może bowiem urzeczywistnić się jedynie wówczas, gdy się wcieli, a to oznacza, że potrzebuje człowieka wraz z kontekstem jego życia. (...)

Zważywszy jednak, że życie społeczne oddaliło się od wiary, musimy - ze względu na to, że również rodziny często tego nie robią - proponować sposoby socjalizacji wiary, tak aby wiara tworzyła wspólnotę, zapewniała przestrzeń życia i była przekonująca jako całość obejmująca myśli, uczucia, przyjazny stosunek do życia" („L'Osservatore Romano", 27 lipca 2005 r., s. 5 w wyd. wł.).

Wspólnotami ewangelicznego przymierza naznaczonymi przyjaźnią można nazwać grupy parafialne, stowarzyszenia religijne, instytuty religijne, bractwa itp. Można by spojrzeć również na historię Kościoła pod kątem ruchów wspólnotowego braterstwa, przyjaźni, w których odzwierciedlają się słowa Jezusa: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" a 15,12-13).

Przyjaźń jest potrzebą każdego człowieka. Dlaczego? Bo ma ona swoje źródło w Bogu i jest przekazana w stworzeniu jako boski dar. Pierwszy człowiek nie tylko został stworzony dobrym, ale został również ustanowiony w przyjaźni ze swoim Stwórcą oraz w harmonii z samym sobą i ze stworzeniem. Przyjaźń ta została niestety okaleczona przez pierwszych rodziców, przez ich postawę niezgodną z miłością Bożą. Jednak po ich upadku sam Bóg, bez przerwy troszcząc się o rodzaj ludzki, obiecał odkupienie: „aby wszystkim, którzy przez wytrwanie w dobrym szukają zbawienia, dać żywot wieczny" {Dei Verbum, 3).

Bóg Ojciec przemawiał „wielokrotnie i na różne sposoby przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna" (Hbr 1,1-2) i nadal, jak przyjaciołom, przekazuje swoje słowo do poszczególnych ludzi: „Już was nie nazywam sługami... ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego" (J 15,15).

Jako dar Jezusa również Duch Święty, przyjazna obecność, rodzi w nas i budzi nowe zdolności kochania, nowe możliwości budowania relacji przyjaźni z każdą osobą, przemieniając każdego w miłowanego bliźniego. E. Van Broeckhoven, jezuita, robotnik, tak się modlił:

„Dziękuję Ci, Panie, za to, że mi uświadomiłeś, że każdy człowiek, którego spotykam, nawet przez przypadek, jest przez Ciebie wezwany, by zbudować relację, niebiańskiej przyjaźni ze mną" (...)

Data dodania produktu: 30 lipiec 2014.
Poprzedni produkt Produkt 81 z 189 w kategorii Świadectwa Następny produkt
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Trudno dobrać odpowiednie słowa, żeby określić profesjonalną i ekspresową obsługę zamówienia. Jestem bardzo zadowolona z dokonanych zakupów, tym bardziej, że dłuższy czas pozostanę na zwolnieniu lekarskim i po wczorajszych zakupach na pewno nie będę się nudzić. Pozdrawiam bardzo serdecznie i po skończonej lekturze zjawię się znowu :) Szczęść Boże !!!

Anna z Wólki Plebańskiej k/Białej Podlaskiej

Świetnie przeprowadzona transakcja. Serdecznie polecam zakupy w tej księgarni. Bóg Zapłać za drobne prezenciki.

Iwona z Ostrzeszowa

Szanowni Państwo! Bardzo serdecznie dziękuję za tak expresową wysyłkę zamówienia i za słodki upominek:). Nigdy jeszcze nie zdarzyło się, aby listonosz zapukał z paczką drugiego dnia po zamówieniu :) Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam. Z Panem Bogiem!

Jarosław z Klebarka Wielkiego k/Olsztyna

Przesyłkę otrzymałam. Dziękuję za miłą współpracę. Pozdrawiam.

Małgorzata z Gliwic

Witam. Przesyłkę otrzymałam i jestem bardzo zadowolona. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Ewa z Rudy Śląskiej
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl