Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Ceny nie są aktualne. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Trzy miłości. Kościół - Ojczyzna - Rodzina
Nasza cena: 23,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Jut
Autor Dydycz Antoni Pacyfik (bp)
Rok wydania2013
Format12,5 x 19,5 cm
Oprawamiękka
Liczba stron396
Waga [kg]0,42
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Homilia J.E. biskupa Antoniego Dydycza, wygłoszona na Mszy Świętej przed marszem w obronie Telewizji TRWAM (21 kwietnia 2012), pozostanie w mojej pamięci na zawsze.

Słowa o „współczesnym Wolandzie”, który ze swoim kotem Behemotem dobrze się czuje w niektórych mediach, to wyjątkowo trafna i celna diagnoza.

Niniejszy zbiór kazań patriotycznych bp. Antoniego Dydycza zawiera w sobie „cząstkę Polski” i uczy miłości do niej, wlewając w serca ufność, nadzieję i wiarę w Opatrzność Bożą.

Kazania w sposób szczególny akcentują sprawy związane z miłością Ojczyzny, odwołując się do polskich patronów i osób wybitnych, które wycisnęły swoje piętno w dziejach Narodu.

Do tego diagnoza z najwyższej półki: inteligentna, dowcipna, i... literacko piękna. I takie są właśnie homilie biskupa drohiczyńskiego. Ale nade wszystko - są one przepełnione miłością do Ojczyzny.

I właśnie wielka miłość do Polski, tej Polski wiernej Bogu, jest źródłem mocy tych wystąpień. Bo przecież i inteligencję, i dowcip przedni znajdziemy także w szeregach behemockich. Tyle że bez miłości Ojczyzny - do której biskup Dydycz z taką
pasją wzywa - największe talenty nie znaczą nic.
Jacek Karnowski
redaktor naczelny tygodnika „wSieci” i portalu „wPolityce.pl”


Może jeszcze przyjdą takie czasy, że kazania bp. Antoniego Dydycza trafią do lektur szkolnych, jak trafiły tam kazania sejmowe księdza Piotra Skargi? Jest bowiem w tych kazaniach coś wyjątkowego. Osadzają naszą teraźniejszość w szerokiej perspektywie kultury i historii ojczystej, aby ostatecznie wszystko odnieść do Chrystusowej Ewangelii i w niej szukać wskazań.

Przebija w nich żywa wiara, wielka erudycja i głęboki patriotyzmu autora. Stylem zaś przypominają pełne miłości do Boga i Ojczyzny frazy Henryka Sienkiewicza i Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
ks. Henryk Zieliński
redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”

Data dodania produktu: 15 marzec 2013.
Poprzedni produkt Produkt 180 z 430 w kategorii Droga wiary Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Rodzina oczami egzorcysty
 Rodzina oczami egzorcysty 
Książka stanowi szczególne świadectwo kapłana egzorcysty na temat współczesnej rodziny. Znany polski egzorcysta, ks. prałat Marian Rajchel, radzi rodzinom, jak bronić się przed złem, jak rozpoznać działanie złego ducha, by ... 
Różaniec z Ojcem Pio
 Różaniec z Ojcem Pio 
Różaniec z Ojcem Pio jest napisany w oparciu o teksty biblijne. Ponadto został wzbogacony myślami Ojca Pio zaczerpniętymi z Jego listów. Do każdej tajemnicy dobrany jest odpowiedni fragment z Pisma Świętego oraz myśl Ojca Pio, ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Bardzo bardzo dziękuję za tak szybkie wysłanie mojego zamówienia! Przesyłka już doszła! Wszystko fachowo zapakowane i zabezpieczone. Jeszcze raz dziękuję.Bardzo jestem zadowolona, że wybrałam Państwa księgarnię. Profesjonalna obsługa, fachowy i życzliwy stosunek do klienta, bardzo szybka przesyłka. Towar spełniający oczekliwania. Gorąco Państwa polecam wszystkim moim znajomym! Z Bogiem!

Agnieszka z Trzcianki

Witam! Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za szybką wysyłkę, już dziś otrzymałam kalendarz a i dziękuję za słodki upominek, to miły gest z państwa strony

Leokadia z Miłkowa

Witam. Jestem bardzo zadowolony z usług księgarni. Książki bardzo dobrej jakości i wysłane szybko. Szczególnie ważne jest dla mnie to iż książki są zebrane tematycznie i praktycznie znalazłem wszystkie których szukałem. Gorąco polecam innym a sam będę często korzystał z Księgarni.

Tadeusz z Zabrza

Dziękuję za udaną transakcję. Jestem bardzo zadowolona z zamówionego produktu. Pozdrawiam.

Bożena z Rudy Śląskiej

Witam serdecznie. Spieszę donieść, iż korzystanie z Państwa usług było dla mnie ogromną przyjemnością. Przede wszystkim dbałość o klienta - świetny kontakt mailowy. Przesyłka dotarła w błyskawicznym tempie i......... oprócz zamówionej i oczekiwanej pozycji znalazły się tam bardzo miłe dodatki, czyli coś dla ciała i dla ducha ;). Jestem osobą, która bardzo często korzysta z usług przeróżnych księgarni internetowych. Księgarnia Maryja - jak się okazuje - ma klientowi do zaoferowania przede wszystkim profesjonalizm i przyjazność. Mam nadzieję, iż pierwsza nasza transakcja znamionuje lawinę kolejnych. Pozdrawiam serdecznie.

Małgorzata z Olsztyna
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl