Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Śpiewnik Liturgiczny
Nasza cena: 35,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Towarzystwo Naukowe KUL
Autor praca zbiorowa
Rok wydania1998
Format12,0 x 18,0 cm
Oprawatwarda, szyta, lakierowana, dwie tasiemki do zaznaczania
Liczba stron556
Waga [kg]0,49
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
W doborze śpiewów i pieśni starano się zachować odpowiednie proporcje między repertuarem dawnym, powszechnie znanym i uświęconym wielowiekową tradycją, a nowym, który powstał w naszych czasach. W obu wypadkach wybrano utwory najcenniejsze z punktu widzenia teologicznego, literackiego i muzycznego.

Śpiewnik Liturgiczny, który oddajemy do rąk katolików polskich, ma za zadanie ułatwić im czynne uczestnictwo w życiu liturgicznym Kościoła. Jest zatem przeznaczony dla ogółu wiernych, nie wyłączając wyodrębnionych grup stanowych i zamkniętych wspólnot religijnych. Ażeby mógł spełnić swe podstawowe zadanie, jego najobszerniejsza część służy do poprawnego i godnego ukształtowania śpiewów podczas mszy św.

Oprócz śpiewów w języku polskim podaje się tu również wybrane śpiewy gregoriańskie, które można wykonywać zarówno gdy msza św. odprawiana jest po polsku, jak i - zwłaszcza wtedy - gdy odprawia się ją po łacinie, ponieważ Kościół uważa chorał gregoriański za własny śpiew liturgii rzymskiej (KL, 116). Dalszą część wypełniają śpiewy związane z sakramentami świętymi i sakramentaliami. Wreszcie obszerną część stanowią nieszpory oraz różne nabożeństwa, w których lud polski od niepamiętnych czasów tak chętnie bierze udział.

Dzieje śpiewników kościelnych dowodzą, że nie tylko w nowych edycjach, ale także w kolejnych wydaniach tego samego zbioru repertuar śpiewów i pieśni podlega prawu selekcji i korekty, w wyniku czego pewne pieśni są całkowicie wyłączane lub skracane o niektóre strofy, względnie wprowadza się do nich tylko poprawki redaktorskie, tak w warstwie słownej jak i muzycznej.

W stosunku do repertuaru najnowszego wzięto pod uwagę dodatkowo kryterium jego popularności i sprawdzenia się w praktyce. Wprowadzono wiele całkowicie nowych pieśni i śpiewów, napisanych przez współczesnych poetów i kompozytorów specjalnie dla Śpiewnika Liturgicznego, które z jednej strony dają świadectwo pobożności ludzi naszych czasów, z drugiej zaś wypełniają istniejące dotkliwe luki repertuarowe.

Do Śpiewnika Liturgicznego weszło także kilka pieśni zaczerpniętych ze skarbca śpiewów religijnych innych wyznań chrześcijańskich. Mają one nie tylko wzbogacić nasz katolicki zasób śpiewów, ale przede wszystkim znaleźć zastosowanie w nabożeństwach o charakterze ekumenicznym.

Dzieje śpiewników kościelnych dowodzą, że nie tylko w nowych edycjach, ale także w kolejnych wydaniach tego samego zbioru repertuar śpiewów i pieśni podlega prawu selekcji i korekty, w wyniku czego pewne pieśni są całkowicie wyłączane lub skracane o niektóre strofy, względnie wprowadza się do nich tylko poprawki redaktorskie, tak w warstwie słownej jak i muzycznej.

Redakcja Śpiewnika Liturgicznego, biorąc pod uwagę względy pastoralne, dokładała wszelkich starań, ażeby tych zmian było jak najmniej. Usunięto przestarzałe pieśni, które z powodu niezrozumiałych lub niejasnych dziś sformułowań wyszły z obiegu. Niektóre pieśni skrócono jedynie o te strofy, które są nieprzydatne w liturgii i często w praktyce nie były śpiewane. W pieśniach o wyjątkowych tradycjach historycznych przywrócono brzmienie tekstu pierwotnego.

Redakcja wyraża nadzieję, że Śpiewnik Liturgiczny, przygotowany w oparciu o wyżej wspomniane zasady, spełni oczekiwania polskich wspólnot religijnych: z jednej strony dostarczy wzorcowego repertuaru śpiewów i pieśni, zapobiegając w ten sposób samowolnemu wprowadzaniu do liturgii śpiewów nieodpowiednich tak pod względem tekstu jak i melodii; z drugiej zaś strony przyczyni się do ujednolicenia podstawowego kanonu śpiewów, tak niezbędnego w sprawowaniu służby Bożej.

Niech zachętą do zgodnego śpiewu podczas liturgii i do wielbienia Boga z całego serca, będą dla nas słowa Apostoła narodów: „Napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach” (Ef 5, 19).
Data dodania produktu: 13 maj 2010.
Poprzedni produkt Produkt 3 z 9 w kategorii Śpiewniki Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Wiara rodzi się ze słuchania. Pismo Święte Starego Testamentu. Audiobook
 Wiara rodzi się ze słuchania. Pismo Święte ...  49,90 zł
Pismo Święte Starego Testamentu według najnowszego przekładu z języków oryginalnych (tzw. Biblii paulistów), tym razem do słuchania jako audiobook na 6. płytach CD MP3. Poszczególne księgi biblijne poprzedzone zostały komentarzami ... 
Skazany na śmierć - nuty do pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych. Opracowanie muzyczne 100 utworów + CD
 Skazany na śmierć - nuty do pieśni ...  24,90 zł
Książka zawiera m.in.: - 100 pieśni kościelnych, hymnów, psalmów, zarówno polskich, jak i łacińskich;   - opracowanie muzyczne każdego utworu - tekst, linię melodyczną oraz zapis harmoniczny na gitarę; - notes muzyka - ... 
Msze Święte Gregoriańskie
 Msze Święte Gregoriańskie  2,00 zł
Jest to małe opracowanie przybliżające wartość Mszy św. ze szczególnym uwzględnieniem historii i znaczenia mszy gregoriańskich. 
Exsultate Deo. Śpiewnik mszalny
 Exsultate Deo. Śpiewnik mszalny  42,00 zł
Jest to już dziesiąte wydanie znakomitego śpiewnika w opracowaniu Gizeli Marii Skop. Uwzględnia ono najnowsze wskazania dokumentów Stolicy Apostolskiej na temat liturgii. Organiści, muzycy kościelni i wszyscy, dla których ważna jest ... 
Dekoracje na rok liturgiczny
 Dekoracje na rok liturgiczny  29,00 zł
Dekoracje obejmują: - adwent, - okres bożonarodzeniowy, - okres wielkopostny, - inne święta i okazje w ciągu roku. Znajdują się tu interesujące propozycje budowy ołtarzy polowych na różne święta np. Narodzenie Najświętszej ... 
Homoseksualizm i nadzieja. Oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy USA
 Homoseksualizm i nadzieja. Oświadczenie ...  10,00 zł
Autorzy Oświadczenia formułują zalecenia dla środowisk katolickich, które mogą nieść skuteczną pomoc osobom dotkniętym homoseksualizmem. Oświadczenie przynosi nadzieję osobom doświadczającym skłonności ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Jestem bardzo zadowolona z obsługi w Waszym sklepie, z szybkiego i rzeczowego kontaktu e-mailowego. Książki były doskonale zapakowane. Dziękuję za dołączone drobiazgi :) Szczęść Boże.

Jolanta ze Stalowej Woli

Dziękuję bardzo za przesyłkę która zjawiła się w naszym domu bardzo szybko. W przyszłości zapewne będę korzystała z waszych usług i polecała Was moim znajomym. Pozdrawiam.

Anna z Bolkowa

Dziękuję za profesjonalną, rzetelną obsługę zamówienia, za doskonały mailowy kontakt oraz szybką, dokładnie zabezpieczoną przesyłkę zamówionych książęk i miłej niespodzianki. Zainteresowanym szczerze polecam Rodzinną Księgarnię Katolicką KsiegarniaMaryja.pl

Andrzej z Kętrzyna

Szczęść Boże! Wspaniała księgarnia, jestem pod wrażeniem szybkiej przesyłki i miłej obslugi. Z całą pewnością wrócę tu nie raz. Polecam wszystkim. Z Panem Bogiem.

Anna z Ząbek

Witam serdecznie. Spieszę donieść, iż korzystanie z Państwa usług było dla mnie ogromną przyjemnością. Przede wszystkim dbałość o klienta - świetny kontakt mailowy. Przesyłka dotarła w błyskawicznym tempie i......... oprócz zamówionej i oczekiwanej pozycji znalazły się tam bardzo miłe dodatki, czyli coś dla ciała i dla ducha ;). Jestem osobą, która bardzo często korzysta z usług przeróżnych księgarni internetowych. Księgarnia Maryja - jak się okazuje - ma klientowi do zaoferowania przede wszystkim profesjonalizm i przyjazność. Mam nadzieję, iż pierwsza nasza transakcja znamionuje lawinę kolejnych. Pozdrawiam serdecznie.

Małgorzata z Olsztyna
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl