Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Rękopis z czyśćca
Nasza cena: 19,00 zł

Zamawiana ilość:  
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Michalineum
Autor Maria od Krzyża (s.)
Redakcjaks. Adam Skwarczyński
Rok wydania2008
Format14,0 x 20,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron114
Waga [kg]0,15
Otrzymasz w: 3-5 dni + czas dostawy *Objaśnienia statusów dostępności*####*24h* - towar jest dostępny i zostanie wysłany w ciągu 24 godzin (w dni robocze),##*3-5 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 3-5 dni roboczych,##*7-14 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 7-14 dni roboczych,##*Czasowo brak* - towar zostanie sprowadzony w dłuższym okresie czasu (ponad miesiąc),##*Niedostępny* - towar nie można zamówić####*czas dostawy* - czas potrzebny na dostarczenie towaru przez pocztę lub kuriera z Księgarni bezpośrednio do Klienta.####*** Z przyczyn niezależnych od nas czas dostawy może ulec wydłużeniu.
Opis Linki Recenzje (4)
Opis produktu
AUTENTYCZNOŚĆ RĘKOPISU

Rękopis, który bierzemy do ręki, zawiera ciekawe pouczenia o życiu pozagrobowym - o czyśćcu, przy czym pouczenia te są przeplatane licznymi radami z zakresu kierownictwa duchowego. W jego autentyczność trudno wątpić.

Opiera się ona na świadectwach pewnych i zgodnych, na faktach należycie sprawdzonych, z których wynika, co następuje: oto pewna zakonnica z klasztoru w Valogne s. Maria od Krzyża, zmarła w Cherbourgu 11 maja 1917 roku, usłyszała nagle w pobliżu siebie w listopadzie 1873 roku przeciągle jęki... Przejęta trwogą, wykrzyknęła: Och, kimże jesteś? Boję się ciebie, nie ukazuj mi się tylko!... Ale powiedz, kim jesteś!

Na to wezwanie nic było żadnej odpowiedzi, lecz skargi trwały nadal... zbliżały się do niej coraz bardziej. Na próżno biedna siostra mnożyła modlitwy. Komunie święte, Drogi Krzyżowe i różańce: jęki nie ustawały i stale były równie tajemnicze. Wreszcie w niedzielę 15 lutego 1874 roku dał się słyszeć głos dobrze znany: Nie bój się! Nie ujrzysz mnie cierpiącej! Jestem siostrą Marią Gabrielą.

Dusza pokutująca oświadczyła swej dawnej towarzyszce, której radami niegdyś zbyt często pogardzała, że będzie ją wielokrotnie odwiedzać, by jej dopomóc w uświęceniu się. Plan Boży przewidywał, że to właśnie ona, siostra Maria od Krzyża, przez świętość swego życia powinna była jej ulżyć i ostatecznie wyzwolić tę, która jeszcze tak niedawno wystawiała na próbę jej cierpliwość.

Odpowiedź z czyśćca przyszła... Czy doprawdy mogła ona uspokoić tę, która ją otrzymała?

Bynajmniej! Wprost przeciwnie: siostra Maria od Krzyża błagała nawiedzającą, by znikła jak najprędzej i nie wracała więcej, lecz... błagała nadaremnie. Otrzymała odpowiedź, że powinna znosić - w czasie wyznaczonym przez Boga - to, czego obawiała się w najwyższym stopniu.

W ten sposób przez kilkanaście lat trwały między duszą siostry Marii Gabrieli a siostrą Marią od Krzyża tajemnicze dialogi, które siostra Maria spisywała własnoręcznie od l 874 do 1890 roku. (...)

Jeśli pójdę do czyśćca, to Matka mnie stamtąd wyzwoli...


Po tym wyzywającym odezwaniu się siostry Marii Gabrieli, zakonnicy augustianki z Valognes we Francji, do swojej przełożonej, matki Marii od Krzyża, wziął ją Bóg za słowo.

W jaki sposób matka Maria od Krzyża przyczyni się do uwolnienia z czyśćca swej towarzyszki, zmarłej w 1871 r. w wieku 36 lat?
Przez świętość życia, ku której siostra Maria Gabriela będzie pobudzała i prowadziła swoją dawną przełożoną, odzywając się do niej z zaświatów.

Niniejsze dziełko odtwarza pracę uświęcenia jednej, warunkującą wyzwolenie drugiej. Ta fascynująca lektura zawiera bogactwo nauk dla każdego z nas.

WSTĘP WYDAWCY FRANCUSKIEGO

Nikt nie powinien z góry zaprzeczać możliwości oraz faktom ukazywania się dusz czyśćcowych osobom żyjącym na ziemi. Tego rodzaju objawienia nie są rzadkie i nie brak opowiadań, które do nich nawiązują. Nadobfitują one w życiu świętych. Poprzyjmy to twierdzenie przykładem zaczerpniętym z życia świętej Małgorzaty Marii Alacoque.

Kiedy byłam przed Najświętszym Sakramentem w dzień Bożego Ciała - opowiada ona sama- zjawiła się przede mną nagle jakaś osoba zanurzona w ogniu. Politowania godny stan, w jakim się znajdowała, pobudzający mnie do obfitych łez, uświadomił mi, że cierpi w czyśćcu. Powiedziała mi, że jest duszą zakonnika benedyktyna, który mnie spowiadał pewnego razu i polecił mi przystępować do Komunii świętej.

Przez wzgląd na to pozwolił mu Bóg zwrócić się do mnie, abym przyniosła mu ulgę w jego cierpieniach. Prosił mnie, bym przez trzy miesiące ofiarowała za niego wszystko, co tylko będę mogła zrobić i wycierpieć. Obiecałam mu to wypełnić, skoro tylko otrzymam pozwolenie od swojej Przełożonej. Powiedział mi, że powodem jego wielkich cierpień było to, iż przedkładał swój interes nad chwałę Bożą przez zbytnie przywiązanie do dobrej opinii o sobie; drugim powodem był brak miłości względem braci, trzecim - nadmiar uczuć naturalnych wobec stworzeń.

Trudno mi wyrazić, co musiałam wycierpieć przez te trzy miesiące, gdyż zakonnik ten nie opuszczał mnie wcale i zdawało mi się, że widzę go całego w ogniu wśród tak dotkliwych boleści, że prawie ustawicznie jęczałam i płakałam. Przełożona moja, przejęta współczuciem, nakazała mi mocne pokuty, zwłaszcza dyscypliny... Wreszcie, pod koniec trzech miesięcy, ujrzałam go przepełnionego radością i chwałą: odchodził cieszyć się swoim szczęściem wiecznym, a dziękując mi powiedział, że będzie się za mną wstawiał u Boga".

Bóg zezwala na te objawienia i na przekazy z tamtego świata w określonym celu: dla ulgi dusz. które przychodzą, aby obudzić w nas współczucie dla swojego stanu, jak też dla naszego pouczenia oraz dla ukazania, jak surowo i rygorystycznie w świetle Bożej sprawiedliwości oceniane są grzechy, które my uważamy za lekkie.

Należy jednak wziąć pod uwagę to, iż fakty i opowiadania odnoszące się do różnych objawień prywatnych mają tylko autorytet ludzki, dopóki Kościół nie wypowie się oficjalnie na ich temat. Ich autorytet jest wprost proporcjonalny do wartości i liczby dokumentów historycznych, na których się one opierają i które się do nich odnoszą.

(Wstęp)

ROK 1876.

Styczeń: Kiedy masz coś do powiedzenia swojej przełożonej, a można to odłożyć, nie spiesz się zbytnio. Odłóż to na później, aby się nieco powściągnąć i umartwić. Przygotowuj Jezusowi mieszkanie w swym sercu, by mógł potem, jak ci to już mówiłam, przyjść w nim wypoczywać. Trzeba, byś się również jak najlepiej przygotowywała do Komunii świętej. Myśl o tym w przeddzień wieczorem, a zwłaszcza z rana, od chwili przebudzenia.

Powinnaś także nie tylko przygotować Jezusowi mieszkanie, lecz jeszcze Go zaprosić. Bo jaki byłby cel przygotowywania pięknego apartamentu dla przyjaciela, gdyby się go nigdy nie zaprosiło do wnętrza? Zapraszaj więc często Jezusa swymi pragnieniami, zwłaszcza zaś swoją miłością.
Bądź stale na tyle zagłębiona w swym wnętrzu, byś nie traciła nigdy [pamięci na] obecność Jezusa, nawet w czasie najbardziej absorbującej lekcji. Aby dojść do tego, czuwaj pilnie nad swym wnętrzem.

Co do groty... Bóg ci dopomoże i uzupełni wszystko, czego nie będziesz mogła zrobić. Ale, jeśli chcesz Mu zrobić przyjemność, nie rób niczego w niedzielę. Módl się do Niego możliwie jak najwięcej - to wszystko.
Bóg pragnie nieco później mieć w tobie pomoc, a z twego serca uczynić swoje sanktuarium!

Luty: Tak, to prawda, że w niebie dobry Bóg jest otoczony nieustanną adoracją; ponieważ jednak na ziemi jest znieważany, chce, by Mu również na ziemi wynagradzano. Właśnie od ciebie oczekuje zadośćuczynienia poprzez twoją miłość oraz wynagrodzenia poprzez okazywaną Mu czułość za opuszczenie, jakiego zewsząd doznaje. Wiesz już, co ci na ten temat mówiłam.

Zwiastowanie: Gdy Bóg chce mieć jakąś duszę całkowicie dla siebie, najprzód ją miażdży, tak mniej więcej, jak jabłka w prasie przy wyciskaniu soku. Czyni tak, by zmiażdżyć jej namiętności, chęć szukania siebie, słowem - wszystkie jej braki. Następnie zmiażdżoną w ten sposób duszę kształtuje według własnego upodobania, a widząc jej wierność, doprowadza jaw krótkim czasie do całkowitego przekształcenia. Dopiero wtedy Jezus obsypuje ją specjalnymi łaskami i zanurza w swojej miłości. (...)

(fragment tekstu)

SPIS TREŚCI:

WSTĘP WYDAWCY FRANCUSKIEGO - 3
AUTENTYCZNOŚD RĘKOPISU - 4
WARTOŚD RĘKOPISU - 5
WSTĘP WYDAWCY POLSKIEGO - 7
ROK 1874 - 13
ROK 1875 - 17
ROK 1876 - 22
ROK 1877 - 25
ROK 1878 - 27
ROK 1879 - 29
ROK 1880 - 46
ROK 1881 - 62
ROK 1882 - 64
ROK 1883 - 65
ROK 1886 - 71
ROK 1887 - 72
ROK 1890 - 76
KORONKA DZIESIĘCIU CNÓT NAJŚWIĘTSZEJ MARYI DZIEWICY - 76
Data dodania produktu: 11 luty 2010.
Poprzedni produkt Produkt 16 z 26 w kategorii Czyściec Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Święty Ignacy Loyola. Żołnierz Jezusa
 Święty Ignacy Loyola. Żołnierz Jezusa  19,90 zł
Żywot, który jest opisany na tych kartach, znakomicie nadaje się do tego, by o nim opowiedzieć, ponieważ jest to żywot świętego żołnierza, który rozmyślając nad życiem Pana Niebieskiego, wystąpił z armii ziemskiej, a wstąpił do ... 
Nowenna do Św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
 Nowenna do Św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego  6,50 zł
Życie Małej Arabki, fascynujące i zdumiewające, było wypełnione niespotykaną chyba w hagiografii chrześcijańskiej ilością darów i zjawisk nadprzyrodzonych. Mówi się wręcz, że każdy dzień jej życia był cudem. Niespotykana ... 
Módlmy się... w sprawach trudnych i beznadziejnych
 Módlmy się... w sprawach trudnych i ...  3,00 zł
Znajdują się tu nowenny, litanie, modlitwy oraz życiorysy i opisy kultu świętych patronów spraw trudnych i beznadziejnych. Ponadto, książeczka zawiera nabożeństwo do św. Judy Tadeusza Ap. i św. Rity. Bardzo ceniony przez ... 
Święty Antoni z Padwy. Żywot, nowenna, pieśni
 Święty Antoni z Padwy. Żywot, nowenna, pieśni  11,90 zł
Ze świętym Antonim kojarzą się najpierw cuda. Święty Antoni, uczeń św. Franciszka z Asyżu, naśladował jego pokorę, prostotę, wrażliwość – przymioty czyniące go dzisiaj patronem tych wszystkich, którzy mówią o potrzebie ... 
Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik twojego uzdrowienia
 Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik ...  25,00 zł
Zbiór modlitw wybranych przez ojca Józefa Witko posługującego się modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie ma nam pomóc jeszcze pełniej otworzyć się na uzdrawiające działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Książka ta będzie ... 
Z Aniołem Stróżem przez życie. Wybrane modlitwy
 Z Aniołem Stróżem przez życie. Wybrane ...  5,90 zł
Zaprzyjaźniony z aniołami Ojciec Pio w taki sposób zachęcał do relacji z Aniołem Stróżem swoje duchowe córki: Anioł Stróż jest oświecony, tak że zna wszystkie nasze potrzeby, jest pełen dobroci, więc pragnie im zaradzić i ma moc ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Szczęść Boże! Jeśli mam wyrazić swoją opinię na temat obsługi to powiem tylko że nigdzie nie spotkałam się z lepszą. Naprawdę, takie przesyłki aż miło otrzymywać. Wspaniałe jest również to, że oferują Państwo same wartościowe książki. Z pewnością nie raz będę składać jeszcze zamówienia, szukając w tej księgarni dobrych prezentów dla bliskich. Dziękuję raz jeszcze! Pozdrawiam serdecznie.

Katarzyna z Muszyny

Szanowna Pani, Przesyłka doszła, dziękuję za upominkowe obrazki, to zawsze jest miłe. Z Panem Bogiem.

Wojciech z Warszawy

Szczęść Boże Pani Urszulo! Serdecznie dziekuję za przesłanie książek. Przesyłkę odebrałam dzisiaj, wszystko dobrze, książki w porządku. Dziękuję też za miłą niespodziankę, oglądając książki zjadłam grześka. Dziękuję za obrazki. Nie wszystkie księgarnie taką miłą atmosferę stwarzają swoim klientom. Z serca dziękuję i pozdrawiam. Z Bogiem.

Lidia z Piły

Szybka i bardzo profesjonalna obsługa. Towar - różańce z drewna - zgodny z opisem i przepięknie wykonany. Serdecznie pozdrawiam. Na pewno jeszcze skorzystam z Państwa oferty. Dziękuję za obrazki i słodki upominek. Szczęść Boże!!!

Marek z Chełma

Dziękuję za doskonałą obsługę i miły dodatek do zamówienia. Otwarłem paczuszkę i... jestem przekonany że to nie jest mój ostatni zakup w państwa księgarni. Z Panem Bogiem.

Rafał z Radomska
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 9,90 zł 12,90 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl