Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Radość na każdy dzień
Nasza cena: 36,90 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Księży Marianów MIC
Autor Pronzato Alessandro (ks.)
Rok wydania2016
Format11,0 x 18,0 cm
Oprawatwarda
Liczba stron496
Waga [kg]0,47
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Każdego dnia możemy sięgnąć po tę książkę, by przekonać jak wiele radości przygotował dla nas Bóg. Radość modlitwy, wiary - na każdy miesiąc zaproponowano inny temat rozważań, codzienne rozważania wzbogacono cytatami z J. Sulivana, M. Ovadia i J. Heschela.

Skłaniająca do refleksji książka dla każdego, której główną myślą jest radość ujmowana pod różnym kątem, nie wyłączając bolesnego.

Radość z posiadania matki, radość z działania na rzez pokoju, radość z odkrywania, że śmiech to poważna rzecz, radość wiary w jednego Boga czy wreszcie radość dawania radości - warto przeczytać!


Wprowadzenie

czy wolno mi się upierać?

… I dlatego postanowiłem się upierać. Wielu czytelników – rozlicznych świeckich, księży, niektórych pobłażliwych biskupów, zakonników w habitach czy bez, a nawet kilka sióstr – doniosło mi, że bardzo spodobała im się myśl ofiarowana w ubiegłym roku pod znakiem skromnego płomyka zapalonego na naszej drodze przy pomocy kawałka papieru. Przede wszystkim zaś zachęcili mnie, choć bardzo dyskretnie, do powtórzenia tego uczynku.

Zatem oto książka Radość na każdy dzień, która jest kontynuacją książki Światło na każdy dzień: rozważania na cały rok1. A skoro już przy tym jesteśmy, to mam czelność zobowiązać się i na przyszłe lata: Miłość na każdy dzień i Nadzieja na każdy dzień. A potem, kto wie…

Jak wskazuje tytuł, w tym roku myślą przewodnią jest «radość», „oglądana” z różnych perspektyw, nie wyłączając wymiaru bolesnego. Trzy uwagi. Przede wszystkim: niemal wcale nie przywołuję w niej postaci świętych. Również dlatego, że obiecuję sobie przygotować osobną książkę, w której przedstawię świętych „na każdy dzień”.

Uściślenie numer dwa. Wybiegam teraz nieco do przodu. Pozwoliłem sobie przytoczyć kilka stron – zwłaszcza o charakterze biograficznym – które ukazały się już w moich poprzednich książkach. Uważam bowiem, że czytelnicy tej publikacji nie są w najmniejszym stopniu zobowiązani do znajomości (czy pamiętania) moich nazbyt licznych książek. Natomiast ci, którzy cierpią na „wadę pamięci”, bez skrupułów będą mogli przejść… do następnego dnia, słusznie komentując: „co za nuda…”.

I na koniec. Myśl niektórych autorów (przede wszystkim Jeana Sulivana, Moniego Ovadii i Abrahama Joshui Heschela), w odróżnieniu od wielu innych, jest przywoływana bardzo często. Ta przewaga, która nie powinna zbytnio zachwiać książką, odpowiada wyłącznie potrzebie rozwinięcia w pewnych przypadkach jednolitej myśli.

Wiem, że jestem zuchwały. I dlatego oczekuję, że ktoś powie mi: „Dziękuję za myśl”.


(Alessandro Pronzato, 29 lipca, wspomnienie św. Marty)

Data dodania produktu: 28 grudzień 2016.
Poprzedni produkt Produkt 70 z 102 w kategorii Myśli i rozważania Następny produkt
Podobne produkty
365 dni z Biblią
 365 dni z Biblią  34,00 zł
Z tą książką każdy z 365 dni roku będzie wyjątkowy, bo przeżyty ze Słowem Pana. To drogowskaz, który wskaże nam drogę każdego dnia. 365 dni z Biblią ma być biblijną katechezą wiary chrześcijańskiej, a przede wszystkim ... 
Jezus mówi do ciebie
 Jezus mówi do ciebie  29,90 zł
 "Przyjdź do mnie ze wszystkimi swoimi słabościami: fizycznymi, emocjonalnymi i duchowymi. Odpocznij w Mojej kojącej Obecności, pamiętając, że nie ma dla Mnie nic niemożliwego. Oderwij swój umysł od problemów, aby skupić się ... 
Jestem z Tobą
 Jestem z Tobą  19,00 zł
W bogatej literaturze o modlitwie książka Jestem z tobą zajmuje specjalne miejsce. O ile klasyczne książki "omawiają" problem modlitwy, to Jestem z tobą wprowadza czytelnika w sam jej środek, zapraszając do bardzo osobistego ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Przesyłkę otrzymałam 20.10.2009 w dniu swoich imienin za co z całego serca dziękuję. Tak pięknego prezentu jeszcze nie dostałam. Stary Testament ze wspaniałym komentarzem - jestem zachwycona. Jeszcze raz serdeczne dzięki i ukłony za dopasowanie dla mnie zamówienia. Dziękuję za obrazki i książki. Życzę dużo zdrowia. Z Bożym Błogosławiństwem.

Irena z Natolina k/Grodziska Mazowieckiego

Szczęść Boże. Bardzo dziękuję za przesyłke, która dotarła do mnie dziś. Zawartość sprawiła mi dużą i miłą niespodziankę :) Serdecznie pozdrawiam i dołączam dar modlitwy.

s. Ewa z Bolesławca

Szczęść Boże! Przesyłkę otrzymałam, dziękuję. Jestem zadowolona z realizacji zamówienia, z pewnością polecę Was innym. Pozdrawiam.

Bożena z Zabrza

Dziękuję bardzo za przesłanie książeczki, która jest przepiękna i za załączenie Grzesia. To był zawsze mój ulubiony wafelek czekoladowy. I za wspaniałe obrazki. Życzę wszystkiego najlepszego

Kasia z Londynu (Anglia)

Dziękuję za udaną transakcję. Jestem bardzo zadowolona z zamówionego produktu. Pozdrawiam.

Bożena z Rudy Śląskiej
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl