Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Pięć języków przepraszania
Nasza cena: 29,00 zł
Otrzymasz w: Niedostępny
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Św. Wojciecha
Autor Chapman Gary, Thomas Jennifer
Rok wydania2008
Format14,0 x 21,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron280
Waga [kg]0,32
Otrzymasz w: Niedostępny *Objaśnienia statusów dostępności*####*24h* - towar jest dostępny i zostanie wysłany w ciągu 24 godzin (w dni robocze),##*3-5 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 3-5 dni roboczych,##*7-14 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 7-14 dni roboczych,##*Czasowo brak* - towar zostanie sprowadzony w dłuższym okresie czasu (ponad miesiąc),##*Niedostępny* - towar nie można zamówić####*czas dostawy* - czas potrzebny na dostarczenie towaru przez pocztę lub kuriera z Księgarni bezpośrednio do Klienta.####*** Z przyczyn niezależnych od nas czas dostawy może ulec wydłużeniu.
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Jak osiągnąć uzdrowienie wszystkich naszych relacji?

Mądra, niezwykle interesująca i na co dzień pożyteczna książka pokazuje, jak ważną sprawą w życiu jest umiejętność przepraszania.

Autorzy oparli swoje przemyślenia i wskazówki na licznych przykładach osób zmagających się z problemem przepraszania i wybaczania.

DLACZEGO LUDZIE NIE PRZEPRASZAJĄ?

„To nie jest warte wysiłku”

Dlaczego ludzie wybierają nieprzepraszanie? Czasami nie cenią sobie relacji, być może dochodziło do scysji w przeszłości i leży między nimi wiele urazów i żalów. Pewna kobieta powiedziała o swojej siostrze:

- Zrezygnowałam z naszych kontaktów. Wyglądało na to, że niezależnie od tego, co robię, zawsze było nie dość i zawsze to ja robiłam źle. Zraniła mnie wielokrotnie, w końcu zdecydowałam, że nie jest to warte wysiłku. Zainstalowałam czytnik numerów w telefonie, więc mogłam zidentyfikować przychodzące rozmowy. Kiedy dzwoniła, nie odbierałam telefonów. Wszystko, cokolwiek robiła, dotyczyło potępiania mnie.

Lepiej było nie rozmawiać z nią. Kiedy jadę odwiedzić matkę i widzę samochód mojej siostry, odjeżdżam spod domu. Po prostu nie chcę dłużej się angażować.

Z powodu kilku, być może ważnych, spraw ta kobieta podjęła świadomą decyzję, by zrezygnować z utrzymywania stosunków z siostrą, dlatego brak jej motywacji, by przeprosić za własne destruktywne zachowanie.

„To była jego wina”

Drugim powodem wyboru przez ludzi postawy przepraszania, jest fakt, że czują się usprawiedliwieni co o swojego zachowania, bo wina leży po stronie drugiej osoby.
(fragment)

SPIS TREŚCI

Podziękowania - 11
Wstęp - 13
Dlaczego należy przepraszać - 19

Pierwszy język przepraszania
Wyrażanie żalu: Przykro mi - 29

Drugi język przepraszania
Akceptowanie odpowiedzialności: Nie miałem/nie miałam racji - 43

Trzeci język przepraszania
Zadośćuczynienie: Jak mogę to naprawić? - 61

Czwarty język przepraszania
Szczera skrucha: Postaram się więcej tak nie postępować” - 79

Piąty język przepraszania
Prośba o wybaczenie: Czy mi wybaczysz? - 103

Odkrywanie swojego języka przepraszania - 119
Przepraszanie jest wyborem - 135
Uczyć się wybaczać - 157
Uczyć się przepraszać w rodzinie - 177
Uczyć dziecko przepraszać - 201
Przepraszanie w relacjach randkowych - 223
Przepraszanie w miejscu pracy - 237
Przepraszanie siebie - 253
A gdybyśmy wszyscy nauczyli się przepraszać efektywnie - 267
Data dodania produktu: 18 luty 2010.
Poprzedni produkt Produkt 15 z 96 w kategorii Poradniki Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Mojżeszowe Tablice. Opowiadania dla młodzieży na temat Dekalogu
 Mojżeszowe Tablice. Opowiadania dla młodzieży ...  19,90 zł
Wzruszające, pełne humoru opowiadania mogą być pomocne w rozpoznawaniu własnych postaw i kształtowaniu osobowości! Każde z opowiadań znanego pisarza katolickiego, autora bestselleru Święty i diabeł, stanowi miniaturową przypowieść ... 
Gorzkie żale
 Gorzkie żale  1,70 zł
W śpiewanych pieśniach rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa oraz cierpienia jego matki, która wiernie towarzyszyła w jego grodzę krzyżowej. W każdą niedziele Wielkiego Postu zwykle gromadzi się dużo ludzi na nabożeństwo ... 
Herold . Opowieść o Janie Chrzcicielu
 Herold . Opowieść o Janie Chrzcicielu  25,00 zł
To wspaniała lektura dla każdego zainteresowanego powieścią opartą na motywach biblijnych. Książka odzwierciedla dramatyczne losy Jana Chrzciciela – od cudownych narodzin w łonie bezpłodnej Elżbiety po męczeńską śmierć z ... 
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły
 Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak ...  33,00 zł
To książka ze wszech miar praktyczna, a nie teoretyczna. Autorki pokazują, jak w prosty i niezwykle skuteczny sposób opanować sztukę skutecznej komunikacji z dziećmi. Liczne przykłady i wskazówki wzięte z codziennych ... 
Cud Eucharystyczny w Lanciano
 Cud Eucharystyczny w Lanciano  15,00 zł
Ten cud jest widoczny do dzisiaj, gdyż Ciało i Krew nie ulegają żadnym procesom rozkładowym! Zostało to potwierdzone przez wybitnych naukowców z zakresu medycyny i biologii. Lanciano stało się największym na świecie sanktuarium ... 
Jak przekazywać wiarę w rodzinie?
 Jak przekazywać wiarę w rodzinie?  20,00 zł
Tej książki można się radzić w trudnych sytuacjach wychowawczych, bo Christine Ponsard nie unika najtrudniejszych tematów cierpienia, śmierci najbliższych, samobójstwa, upośledzenia dziecka, niepłodności czy odrzucenia wiary przez ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Dobry wieczór, dzisiaj odebrałem przesyłkę, dziękuję za załączniki. Z Panem Bogiem. Pozdrawiam

Leszek z Bolesławca

Witam. Przesyłkę otrzymałam i serdecznie dziękuję... bardzo mi było potrzebne wsparcie, które znalazłam w nowennie. Dziękuję. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

Anna z Wielowsi

Przesyłkę otrzymałam, szybko, solidnie. Dziękuję, polecam. Pozdrawiam

Elżbieta z Jesionki

Jestem bardzo zadowolona z zakupionych w Państwa Księgarni książek i sposobu dostawy. Planuję następne zakupy lecz nieco później może w następnym tygodniu, ze względu na natłok obowiązków w pracy i w domu w chwili obecnej. Serdecznie pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

Maria z Żywca

Bardzo dziękuję za szybką i pełną profesjonalizmu wysyłkę zamówionego kalendarza. To naprawdę miłe i sympatyczne współpracować z tak wspaniałymi ludĽmi. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Grzegorz z Lublińca
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 9,90 zł 12,90 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl