Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Pięć języków przepraszania
Nasza cena: 29,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Św. Wojciecha
Autor Chapman Gary, Thomas Jennifer
Rok wydania2008
Format14,0 x 21,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron280
Waga [kg]0,32
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Jak osiągnąć uzdrowienie wszystkich naszych relacji?

Mądra, niezwykle interesująca i na co dzień pożyteczna książka pokazuje, jak ważną sprawą w życiu jest umiejętność przepraszania.

Autorzy oparli swoje przemyślenia i wskazówki na licznych przykładach osób zmagających się z problemem przepraszania i wybaczania.

DLACZEGO LUDZIE NIE PRZEPRASZAJĄ?

„To nie jest warte wysiłku”

Dlaczego ludzie wybierają nieprzepraszanie? Czasami nie cenią sobie relacji, być może dochodziło do scysji w przeszłości i leży między nimi wiele urazów i żalów. Pewna kobieta powiedziała o swojej siostrze:

- Zrezygnowałam z naszych kontaktów. Wyglądało na to, że niezależnie od tego, co robię, zawsze było nie dość i zawsze to ja robiłam źle. Zraniła mnie wielokrotnie, w końcu zdecydowałam, że nie jest to warte wysiłku. Zainstalowałam czytnik numerów w telefonie, więc mogłam zidentyfikować przychodzące rozmowy. Kiedy dzwoniła, nie odbierałam telefonów. Wszystko, cokolwiek robiła, dotyczyło potępiania mnie.

Lepiej było nie rozmawiać z nią. Kiedy jadę odwiedzić matkę i widzę samochód mojej siostry, odjeżdżam spod domu. Po prostu nie chcę dłużej się angażować.

Z powodu kilku, być może ważnych, spraw ta kobieta podjęła świadomą decyzję, by zrezygnować z utrzymywania stosunków z siostrą, dlatego brak jej motywacji, by przeprosić za własne destruktywne zachowanie.

„To była jego wina”

Drugim powodem wyboru przez ludzi postawy przepraszania, jest fakt, że czują się usprawiedliwieni co o swojego zachowania, bo wina leży po stronie drugiej osoby.
(fragment)

SPIS TREŚCI

Podziękowania - 11
Wstęp - 13
Dlaczego należy przepraszać - 19

Pierwszy język przepraszania
Wyrażanie żalu: Przykro mi - 29

Drugi język przepraszania
Akceptowanie odpowiedzialności: Nie miałem/nie miałam racji - 43

Trzeci język przepraszania
Zadośćuczynienie: Jak mogę to naprawić? - 61

Czwarty język przepraszania
Szczera skrucha: Postaram się więcej tak nie postępować” - 79

Piąty język przepraszania
Prośba o wybaczenie: Czy mi wybaczysz? - 103

Odkrywanie swojego języka przepraszania - 119
Przepraszanie jest wyborem - 135
Uczyć się wybaczać - 157
Uczyć się przepraszać w rodzinie - 177
Uczyć dziecko przepraszać - 201
Przepraszanie w relacjach randkowych - 223
Przepraszanie w miejscu pracy - 237
Przepraszanie siebie - 253
A gdybyśmy wszyscy nauczyli się przepraszać efektywnie - 267
Data dodania produktu: 18 luty 2010.
Poprzedni produkt Produkt 15 z 101 w kategorii Poradniki Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Mojżeszowe Tablice. Opowiadania dla młodzieży na temat Dekalogu
 Mojżeszowe Tablice. Opowiadania dla młodzieży ...  19,90 zł
Wzruszające, pełne humoru opowiadania mogą być pomocne w rozpoznawaniu własnych postaw i kształtowaniu osobowości! Każde z opowiadań znanego pisarza katolickiego, autora bestselleru Święty i diabeł, stanowi miniaturową przypowieść ... 
Gorzkie żale
 Gorzkie żale  1,70 zł
W śpiewanych pieśniach rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa oraz cierpienia jego matki, która wiernie towarzyszyła w jego grodzę krzyżowej. W każdą niedziele Wielkiego Postu zwykle gromadzi się dużo ludzi na nabożeństwo ... 
Herold . Opowieść o Janie Chrzcicielu
 Herold . Opowieść o Janie Chrzcicielu  25,00 zł
To wspaniała lektura dla każdego zainteresowanego powieścią opartą na motywach biblijnych. Książka odzwierciedla dramatyczne losy Jana Chrzciciela – od cudownych narodzin w łonie bezpłodnej Elżbiety po męczeńską śmierć z ... 
Cud Eucharystyczny w Lanciano
 Cud Eucharystyczny w Lanciano  15,00 zł
Ten cud jest widoczny do dzisiaj, gdyż Ciało i Krew nie ulegają żadnym procesom rozkładowym! Zostało to potwierdzone przez wybitnych naukowców z zakresu medycyny i biologii. Lanciano stało się największym na świecie sanktuarium ... 
Jak przekazywać wiarę w rodzinie?
 Jak przekazywać wiarę w rodzinie?  20,00 zł
Tej książki można się radzić w trudnych sytuacjach wychowawczych, bo Christine Ponsard nie unika najtrudniejszych tematów cierpienia, śmierci najbliższych, samobójstwa, upośledzenia dziecka, niepłodności czy odrzucenia wiary przez ... 
Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa
 Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego ...  24,90 zł
Ta książka jest o błogosławieniu. A błogosławienie, jest rzeczą niezwykłą, bo Bóg dał obietnicę: Wypowiadaj słowa błogosławieństwa nad każdą spotkaną osobą, „bo wzywając moje Imię nad nimi, Ja osobiście (!!!) będę im ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Szybka i bardzo profesjonalna obsługa. Towar - różańce z drewna - zgodny z opisem i przepięknie wykonany. Serdecznie pozdrawiam. Na pewno jeszcze skorzystam z Państwa oferty. Dziękuję za obrazki i słodki upominek. Szczęść Boże!!!

Marek z Chełma

Bardzo bardzo dziękuję za tak szybkie wysłanie mojego zamówienia! Przesyłka już doszła! Wszystko fachowo zapakowane i zabezpieczone. Jeszcze raz dziękuję.Bardzo jestem zadowolona, że wybrałam Państwa księgarnię. Profesjonalna obsługa, fachowy i życzliwy stosunek do klienta, bardzo szybka przesyłka. Towar spełniający oczekliwania. Gorąco Państwa polecam wszystkim moim znajomym! Z Bogiem!

Agnieszka z Trzcianki

Szczęść Boże.! :) Dziekuję za książki . ;) Dotarły całe i zdrowe.. ;D _śmiech_ ;) Wieczorkiem zacznie się lekturka. ;) Obiecuje, że gdy skończę czytać zamówię jeszcze kilka. ;) Będe waszym stałym klientem. Jestem bardzo zadowolona.! ;) Długo szukałam takiej księgarni.. Aż w końcu znalazłam. :) hehehehehe. Dziękuje za miły poczęstunek. :) Było bardzo smacznie i słodziutko. :) Pozdrawiam. ;) z Panem Bogiem.! :))

Karolina z Lubska

Szczęść Boże Pani Urszulo! Bardzo dziękuję za przesyłkę i jak zawsze za miłe i słodkie prezenty (muszę przyznać, że te obrazki z pięknymi modlitwami, bardzo mnie umacniają ), za co bardzo, bardzo jeszcze raz dziękuję. Życzę Radosnych, Ciepłych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Z Panem Bogiem.

Krystyna z miejscowości Urle

Dziękuję bardzo za tak szybkie przesłanie zamówionej pozycji. Zostałem także mile zaskoczony słodkim dodatkiem. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Tomasz z Siedlec
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl