Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Ojciec Pio i Święte Oficjum. Odtajnione archiwa Watykanu
Nasza cena: 34,90 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Serafin
Autor Castelli Francesco
Rok wydania2014
Format14,5 x 21,0 cm
Oprawatwarda, szyta
Liczba stron304
Waga [kg]0,43
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Ze wstępu

13 maja 1931 roku w Kongregacji Świętego Oficjum odbyła się narada nad niezwykle delikatnym problemem. Spotkanie kończy się stanowczym komunikatem: "Ojciec Pio na być pozbawiony mozliwości pełnienia posługi kapłańskiej. Zezwala się mu jedynie na odprawianie mszy za ścisłą klauzurą".

Mija ponad osiemdziesiąt lat od tamtych wydarzeń. Jakie były przyczyny takiej decyzji Świętego Oficjum? Jakie wydarzenia usprawiedliwiały tak surowy zakaz? Kim były osoby odpowiedzialne za podjęcie decyzji?

Do dziś nie znaliśmy wyczerpującej odpowiedzi na te pytania, ponieważ przez lata dostęp do najważniejszych źródeł był ograniczony. Dopiero teraz możemy zajrzeć do dokumentów Świętego Oficjum, które ukazują zupełnie niespodziewany obraz postaci i zdarzeń. Niektóre sądy, dotąd uznawane za pewne, muszą ulec radykalnej zmianie w świetle odkrytych dokumentów. Pojawiają się też informacje i kwestie, o których dotychczas nie mieliśmy żadnej wiedzy.

(ze Wstępu do książki)

Nieznane fakty z "okresu prześladowań Ojca Pio przez władze kościelne" (1921-1933), po raz pierwszy zbadane i opisane przez włoskiego historyka, księdza Francesca Castellego.

Czym była Kongregacja Świętego Oficjum?

Jaką miała władzę, procedury, znaczenie?

Dlaczego w 1931 roku zakazała Ojcu Pio publicznego odprawiania mszy i spowiadania wiernych?

Kim były osoby odpowiedzialne za tę decyzję?

Jaką rolę odegrał w tych wydarzeniach o. Agostino Gemelli a jaką postawę przyjął papież Pius XI?

Kim są stygmatycy? Ilu ich było w histoprii Kościoła?

Czy również oni byli poddawani badaniu przez Święte Oficjum?

To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiada książka ks. Francesca Castellego, przywołując dokumenty - w większości dotychczas nieznane - i zapraszając nas do wyprawy w głąb historii kapucyńskiego Stygmatyka, włoskiego społeczeństwa w I połowie XX wieku i Kościoła katolickiego za pontyfikatu Piusa XI.
Data dodania produktu: 09 maj 2014.
Poprzedni produkt Produkt 34 z 54 w kategorii Ojciec Pio Następny produkt
Podobne produkty
Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu
 Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa ...  29,90 zł
Wydawało się, że o Ojcu Pio wiadomo już wszystko. Nic nie zapowiadało rewelacji. Tymczasem na samym dnie morza archiwalnych papierów leżała sobie mała teczka o wielkiej wadze: akta z pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum w sprawie Ojca ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Witam serdecznie. Rzetelność Waszych usług jest godna podziwu. Zamówienie dotarło bardzo szybko. Księgarnię Waszą będę polecała wszystkim znajomym. Pozdrawiam:)

Anna z Łodzi

Jestem bardzo zadowolona z otrzymanej przesyłki i miłej słodkiej niespodzianki. Dziękuję bardzo za miłą obsługę i życzliwość. Z Bogiem.

s. Mariola z Ostródy

Witam! Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za szybką wysyłkę, już dziś otrzymałam kalendarz a i dziękuję za słodki upominek, to miły gest z państwa strony

Leokadia z Miłkowa

Trudno dobrać odpowiednie słowa, żeby określić profesjonalną i ekspresową obsługę zamówienia. Jestem bardzo zadowolona z dokonanych zakupów, tym bardziej, że dłuższy czas pozostanę na zwolnieniu lekarskim i po wczorajszych zakupach na pewno nie będę się nudzić. Pozdrawiam bardzo serdecznie i po skończonej lekturze zjawię się znowu :) Szczęść Boże !!!

Anna z Wólki Plebańskiej k/Białej Podlaskiej

Szczęść Boże! Dziś otrzymałam zamówione pozycje książkowe. Dziękuję za tak szybką realizację zamówienia, no i oczywiście upominek w postaci batonika - synek się ucieszył :) Z pewnością skorzystam jeszcze nie raz z oferty Państwa księgarni. Jeszcze raz najmocniej dziękuję. Życzę wszystkiego dobrego. Z Panem Bogiem.

Anna z Białegostoku
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl