Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Nowe portrety świętych Tom 1
Nasza cena: 24,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Sióstr Loretanek
Autor Sicari Antonio
TłumaczenieJerzy Roman Kaczyński, Mieczysław Brzezinka
Rok wydania2007
Format12,0 x 19,0 cm
Oprawatwarda, szyta, lakierowana
Liczba stron255
Waga [kg]0,28
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Św. Maksymilian Kolbe, św. Edyta Stein, św. Jan Bosko to tylko niektóre biografie opisane w książce Nowe portrety świętych.

Oto trafia do naszych rąk pierwszy z 10 tomów poświęcony żywotom świętych.

Poznając portrety m. in. Franciszka z Asyżu, Marii Goretti, czy św. Jana Maria Vianneya, dostajemy nieocenioną pomoc w przecieraniu szlaków swojego powołania i podążaniu własną i jakże indywidualną drogą świętości.

Wprowadzenie

1. Świadomość bycia świętymi

Dla kogoś, kto po raz pierwszy zaczyna zgłębiać Nowy Testament, zdumiewająca, a nawet irytująca może być deklarowana przez pierwsze gminy chrześcijańskie świadomość tego, że są wspólnotą świętych.

Autorzy natchnionych tekstów przyznają sobie i swoim uczniom prawo do określania się tym przymiotnikiem, właściwie używanym w znaczeniu rzeczownikowym, jednakże bez instynktownego wartościowania, które kazałoby odnosić owo określenie jedynie do osób o nieprzeciętnych walorach moralnych.

Gdy Ananiasz został posłany, aby przyjąć na łono Kościoła nowo nawróconego Szawła, przedstawił Panu swoje obiekcje: „Panie, słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie" (Dz9,13). Wiernych w Koryncie tenże Paweł będzie pouczał, żeby pierwszego dnia tygodnia każdy coś przeznaczył na jałmużnę dla „świętych”- co oznaczało po prostu ubogich w Jerozolimie (zob. l Kor 16, 1-2). W drugim liście tłumaczył, że Kościoły Macedonii, mimo swego skrajnego ubóstwa, z naciskiem błagały jednak o „łaskę współdziałania w posłudze na rzecz świętych(2 Kor 8, 4).
(fragment Wprowadzenia)

SPIS TREŚCI:

Wprowadzenie - 5
Nota wstępna - 27
Św. Franciszek z Asyżu - 29
Św. Tomasz Morę (Morus) - 47
Św. Kamil de Lellis - 71
Św. Jan Maria Yianney - 93
Św. Józef Benedykt Cottolengo - 115
Św. Jan Bosco - 137
Św. Maria Goretti - 169
Św. Maksymilian Kolbe - 185
Św. Edyta Stein - 203
Benedetta Bianchi Porro - 229
Nota biograficzna - 251
Tłumaczenie rozdziałów - 253
Data dodania produktu: 11 luty 2010.
Poprzedni produkt Produkt 9 z 11 w kategorii J.M. Vianney Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Z Aniołem Stróżem przez życie. Wybrane modlitwy
 Z Aniołem Stróżem przez życie. Wybrane ...  5,90 zł
Zaprzyjaźniony z aniołami Ojciec Pio w taki sposób zachęcał do relacji z Aniołem Stróżem swoje duchowe córki: Anioł Stróż jest oświecony, tak że zna wszystkie nasze potrzeby, jest pełen dobroci, więc pragnie im zaradzić i ma moc ... 
Magia - cała prawda
 Magia - cała prawda  29,00 zł
Wróżbiarstwo, astrologia, jasnowidztwo, posługiwanie się medium, wywoływanie zmarłych, korzystanie z horoskopów i amuletów, talizmany, pierścienie Atlantów, reiki, bioenergoterapia i homeopatia, zen, joga, wschodnie sztuki walki, techno - ... 
Krzyż Św. Benedykta - B3
 Krzyż Św. Benedykta - B3  42,00 zł
Krzyż Świętego Benedykta. Wykonany jest z metalowego tworzywa i pięknej czerwonej imitacji szkła. Idealny do powieszenia. Wysokość krzyża: 12 cm 
Boże obietnice dla dziewczynek
 Boże obietnice dla dziewczynek  20,00 zł
NIKT NIE JEST ZA MAŁY, BY KORZYSTAĆ Z BOŻYCH OBIETNIC Podziel się pełnymi nadziei obietnicami z tą małą, wyjątkową dziewczynką, na której bardzo ci zależy. Boże prawdy nigdy się nie zmieniają, Jego obietnice są zawsze ... 
Naśladujmy Świętych Tom 2
 Naśladujmy Świętych Tom 2  55,00 zł
W tym tomie znajdują się życiorysy świętych i błogosławionych polskiej ziemi. Waloru dodają kolorowe ilustracje oraz czarno-białe rysunki włączone w treść życiorysów. Przesłanką do wydania tego opracowania była intencja, ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Szczęść Boże. Bardzo dziękuję za przesyłke, która dotarła do mnie dziś. Zawartość sprawiła mi dużą i miłą niespodziankę :) Serdecznie pozdrawiam i dołączam dar modlitwy.

s. Ewa z Bolesławca

Bardzo dziękuję Wam za rzetelność usług, której doświadczyłem w kontakcie z Wami. Tym, co mnie skierowało na kontakt z nieznaną mi wcześniej "Księgarnią Maryja", była atrakcyjna cena poszukiwanych przeze mnie książek. Serdeczna atmosfera i solidność, z jakimi zostałem obsłużony, stawiają Waszą Księgarnię w czołówce katolickich instytucji świadczących usługi handlowe przez Internet.

ks. Jan z Archidiecezji krakowskiej

Witam. Dziekuję za tak szybką przesyłke. Zakup wspaniały. Pismo Święte w rzeczywistości o wiele lepiej się prezentuje niż na foto. Jestem zadowolona. Obawiałam się, że przed Bożym Narodzeniem nie dostanę przesyłki :). Na pewno niebawem zawitam znów. Szczęść Boże.

Katarzyna ze Skierniewic

Droga Pani Urszulo! Z serca dziękuję za przesyłkę! Dotarła bardzo szybko! "Rytuał Rodzinny", to pozycja dobrze mi znana. Wcześniej jednak, zakupów dokonywałam w księgarniach. Jestem pewna, że niebawem ponownie poproszę o przesłanie mi kilku egzemplarzy. Uroczystościom ślubnym, zdaje się nie mieć końca... Raz jeszcze serdecznie dziękuję. Niech Dobry Bóg błogosławi Panią, Współpracowników i Rodzinę!

Jolanta z Biłgoraja

Szczęść Boże Pani Aneto! Piękna sprawa ta księgarnia... pierwszy raz kupuję ale jestem zadowolony i jeżeli można to proszę o oferty. Odebrałem książkę... dziękuję. Z Panem Bogiem! Niech Wam błogosławi!

Miłosz z Pleszewa
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl