Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Najkrócej o... wychowaniu religijnym dzieci
Nasza cena: 21,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Fides
Autor Orzechowski Stanisław (ks.)
Rok wydania2012
Format12,5 x 20,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron100
Waga [kg]0,08
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Książka ta jest o tym, jak wychować dziecko na spo­sób chrześcijański.

Wychowanie dzieci nie jest sprawą łatwą, ale niezwykle ważną. O tym, jak kluczowe i niezbędne dla ukształtowa­nia psychiki i duchowości każdego dorosłego człowieka jest otrzymanie właściwego wychowania rodzicielskiego, świadczy najlepiej obserwacja tych, którzy w dzieciń­stwie zostali go pozbawieni. Dramatyczne tego przykła­dy obserwuję na co dzień w mojej pracy duszpasterskiej ze studentami i osobami z tak zwanego marginesu spo­łecznego.

Duszpasterstwo akademickie prowadzę już ponad 40 lat. Pewien gospodarz podarował mi stajnię. Wyremontowałem ją i przerobiłem na dom mieszkalny, aby móc udawać się tam na odpoczynek i rekolekcje ze studentami. Gdy jednak nie przyjeżdżało tam zbyt wie­lu studentów, otworzyłem ten dom także dla ludzi bez­domnych. Bardzo mocno wcześniej przekonsultowałem z Panem Jezusem, czy porywać się na taki wyczyn, ale dostałem odpowiedź twierdzącą. Dziś wiem, że tym sposobem Chrystus nauczył mnie przegrywać. W życiu trzeba też umieć przegrać i nie załamać się. Porażki są bardzo potrzebne do wzrostu.

Jezus wychowywał ludzi do tego, aby uwierzyli w Eucharystię. I ilu uwierzyło...? Chrystus przegrał całe swoje nauczanie - a jednak zwy­ciężył. Czasem trzeba więc też umieć przegrać i nie stracić wiary. Dlaczego?

Bo mimo wszystko niektórzy moi podopieczni na ludzi wychodzą. Zacząłem zatem budować od podstaw całą farmę dla bezdomnych. Po jakimś czasie zorganizowałem tam całe gospodarstwo, w oparciu o posiadany prywatnie inwentarz. Gdy moi rodzice zmarli, zostało mi po nich trochę kóz i kilka owiec. Z czasem ktoś podarował krowę. Teraz mamy kilkanaście krów, 70 kóz. Było prawie 100 owiec, ale część sprzedaliśmy, bo już nie dawaliśmy sobie rady z taką ilością. Całym tym inwentarzem zajmują się mieszkający na naszej farmie ludzie, którzy kiedyś byli bezdomni. Próba wychowania ich jest prosta. Pomysł jest taki, aby ci bezdomni - najczęściej ludzie mający za sobą konflikty z prawem i leczenie od różnych uzależ­nień - pracując nad zwierzętami, wyrośli na ludzi. I wy­rastają bardzo rzadko.
Dlaczego? Bo to są ludzie, którzy nie mają żadnego wychowania rodzicielskiego. To po­kazuje, że nie sposób właściwie ukształtować psychiki i duchowości człowieka bez tego fundamentu, jakim jest rodzina.

( ze Wstępu)

Data dodania produktu: 04 wrzesień 2014.
Poprzedni produkt Produkt 15 z 39 w kategorii Wychowanie Następny produkt
Podobne produkty
Jak przekazywać wiarę w rodzinie?
 Jak przekazywać wiarę w rodzinie?  20,00 zł
Tej książki można się radzić w trudnych sytuacjach wychowawczych, bo Christine Ponsard nie unika najtrudniejszych tematów cierpienia, śmierci najbliższych, samobójstwa, upośledzenia dziecka, niepłodności czy odrzucenia wiary przez ... 
Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości
 Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom ...  29,90 zł
LEKTURA OBOWIĄZKOWA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY TROSZCZĄ SIĘ O SWOJE POCIECHY! Jako rodzice każdego dnia zadajemy sobie wiele pytań związanych z wychowaniem dzieci. Zdarza się, że bezradnie rozkładamy ręce lub wychodzimy z siebie, żeby ... 
Najkrócej o... darze i teologii ciała
 Najkrócej o... darze i teologii ciała  19,00 zł
Rozpocznijmy nasze rozważania o teologii ciała od sa­mego początku, od Księgi Rodzaju, która odkrywa przed nami swe tajemnice. Dobrze jest się zatrzymać i prze­świetlić ją światłem Bożym i swoim rozumem. Czytamy w ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Bardzo się cieszę. Dziękuję za szybkie przesłanie. Paczka już dziś do mnie dotarła [na drugi dzień]. Dziękuję za miłą niespodziankę w środku ;) Naprawdę bardzo mi się podoba wasze podejście. Czuć, że to naprawdę katolicka księgarnia. Napewno jak będę miała jeszcze jakieś zapotrzebowania to wpierw waszą ofertę sprawdzę. Z Bogiem!!! Jeszcze raz dziękuję.

Agnieszka z miejscowości Skępe

Bardzo dziękuję Wam za rzetelność usług, której doświadczyłem w kontakcie z Wami. Tym, co mnie skierowało na kontakt z nieznaną mi wcześniej "Księgarnią Maryja", była atrakcyjna cena poszukiwanych przeze mnie książek. Serdeczna atmosfera i solidność, z jakimi zostałem obsłużony, stawiają Waszą Księgarnię w czołówce katolickich instytucji świadczących usługi handlowe przez Internet.

ks. Jan z Archidiecezji krakowskiej

Świetnie przeprowadzona transakcja. Serdecznie polecam zakupy w tej księgarni. Bóg Zapłać za drobne prezenciki.

Iwona z Ostrzeszowa

Przesyłkę otrzymałam 20.10.2009 w dniu swoich imienin za co z całego serca dziękuję. Tak pięknego prezentu jeszcze nie dostałam. Stary Testament ze wspaniałym komentarzem - jestem zachwycona. Jeszcze raz serdeczne dzięki i ukłony za dopasowanie dla mnie zamówienia. Dziękuję za obrazki i książki. Życzę dużo zdrowia. Z Bożym Błogosławiństwem.

Irena z Natolina k/Grodziska Mazowieckiego

Szczęść Boże, Właśnie otrzymałam paczkę - wszystko jak należy, jak zwykle. Dziękuję również za miłe dodatki :) O Księgarni pamiętam i polecam, a w kolejce do zamówienia czeka dużo książek... ;) Z Panem Bogiem,

Jolanta ze Stalowej Woli
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl