Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dni, które wstrząsnęły Polską
Nasza cena: 31,40 zł
Otrzymasz w: Niedostępny
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Św. Stanisława BM
Autor Litka Piotr
Rok wydania2010
Format17,0 x 24,0 cm
Oprawatwarda, szyta
Liczba stron267
Waga [kg]0,60
Otrzymasz w: Niedostępny *Objaśnienia statusów dostępności*####*24h* - towar jest dostępny i zostanie wysłany w ciągu 24 godzin (w dni robocze),##*3-5 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 3-5 dni roboczych,##*7-14 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 7-14 dni roboczych,##*Czasowo brak* - towar zostanie sprowadzony w dłuższym okresie czasu (ponad miesiąc),##*Niedostępny* - towar nie można zamówić####*czas dostawy* - czas potrzebny na dostarczenie towaru przez pocztę lub kuriera z Księgarni bezpośrednio do Klienta.####*** Z przyczyn niezależnych od nas czas dostawy może ulec wydłużeniu.
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Od autora:

Nie jest to książka biograficzna. To raczej próba spojrzenia po latach na męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki w kontekście prowadzonego w tej sprawie śledztwa w roku 1984 oraz podjętego na nowo śledztwa w roku 1990.

Inspiracją do powstania książki była świadomość, że w sprawie uprowadzenia i zabójstwa księdza Popiełuszki istnieje nadal wiele znaków zapytania i każdy nowy dokument, informacja czy też relacja świadka mogą okazać się istotne dla prowadzonego w dalszym ciągu śledztwa. Przeważającą część pracy stanowią dokumenty spoza Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

Są to nieznane szerzej lub też po raz pierwszy publikowane maszynopisy, listy, notatki urzędowe, protokoły przesłuchań oraz stenogramy nagrań, pochodzące zarówno z archiwów kościelnych, jak i państwowych.

Na książkę składają się, cytowane we fragmentach, oficjalne dokumenty i artykuły prasowe z lat 80. ubiegłego wieku, jaki materiały ze śledztwa z roku 1984 w sprawie uprowadzenia i zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Istotny przy tym jest kontekst wydarzeń z życia Księdza z ostatnich dwóch - trzech lat przed jego męczeństwem oraz czas ód jego uprowadzenia, poprzez śmierć i odnalezienie zwłok, po wyrok w „procesie toruńskim".

Z tego powodu na szczególną uwagę zasługuje wybór dokumentów z archiwum-byłej STASI w Berlinie (Instytut Gaucka). Dotyczą one zainteresowania przez służby specjalne byłego NRD aresztowaniem księdza Popiełuszki w roku 1983, śledztwem z roku 1984 w sprawie jego uprowadzenia i zabójstwa oraz „procesem toruńskim". Są one publikowane w języku polskim po raz pierwszy.

Odrębną cześć przygotowań do książki stanowiły rozmowy z osobami znającymi księdza Popiełuszkę w ostatnich latach jego życia. Oraz: wywiady z ludźmi, którzy z racji zajmowanych stanowisk lub też swojego udziału w wydarzeniach z lat 80. ubiegłego wieku, byli przesłuchiwani w śledztwach dotyczących uprowadzenia i śmierci Księdza. Niektóre z tych osób do tej pory nie składały żadnych zeznań.

Duża część cytowanych wywiadów pochodzi z archiwum Telewizji TVN. Jedynie niewielka część niniejszych materiałów została przedstawiona w trzech reportażach telewizyjnych, które autor książki zrealizował wspólnie z dziennikarzem Telewizji TVN, Przemysławem Wojciechowskim. Książkę dopełnia bogaty materiał ikonograficzny. Są to zdjęcia oraz skany dokumentów z Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Archiwum Akt Nowych, sądów i prokuratur powszechnych, archiwum byłej STASI w Berlinie (Instytut Gaucka), Archiwum Archidiecezjalnego Warszawskiego, Urzędu Stanu Cywilnego we Włocławku oraz zbiorów prywatnych. Duża część zdjęć i dokumentów publikowana jest po raz pierwszy(...)
Data dodania produktu: 11 grudzień 2013.
Poprzedni produkt Produkt 4 z 8 w kategorii Popiełuszko J. Następny produkt
Podobne produkty
Kazania 1982-1984 wygłoszone w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie
 Kazania 1982-1984 wygłoszone w kościele św. ...  16,80 zł
"Gromadzimy się w imię Jezusa Chrystusa. Gromadzimy się, aby nasze modlitwy złożyć na ołtarzu Chrystusowym. A także to wszystko, co dane jest nam przeżywać w tym czasie doświadczeń całego narodu. Naszą modlitwą ogarniamy ... 
Zło dobrem zwyciężał - 9 dni z bł. ks. Jerzym Popiełuszką - modlitewnik
 Zło dobrem zwyciężał - 9 dni z bł. ks. ...  9,50 zł
Przez naszą modlitwę chcemy służyć Bogu i ludziom. Chcemy Boga włączyć w trudne i bolesne sprawy naszej Ojczyzny. (bł. ks. Jerzy Popiełuszko) Modląc się tą książką możemy przyzywać  wstawiennictwa Błogosławionego ... 
Cuda księdza Jerzego
 Cuda księdza Jerzego  29,90 zł
Cud jest znakiem, który trzeba rozpoznać. Szczęśliwy człowiek, któremu się to uda. François Audelan umierał na wyjątkowo złośliwą odmianę białaczki. Lekarze nie dawali mu już nawet cienia szansy. Katarzyna Soborak wraz z ... 
Klienci, zakupili także:
Encyklika Lumen Fidei
 Encyklika Lumen Fidei  3,90 zł
Encyklika Lumen Fidei Do biskupów, prezbiterów i diakonów Do osób konsekrowanych i do wszystkich wiernych świeckich O wierze 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Przesyłkę otrzymałam 20.10.2009 w dniu swoich imienin za co z całego serca dziękuję. Tak pięknego prezentu jeszcze nie dostałam. Stary Testament ze wspaniałym komentarzem - jestem zachwycona. Jeszcze raz serdeczne dzięki i ukłony za dopasowanie dla mnie zamówienia. Dziękuję za obrazki i książki. Życzę dużo zdrowia. Z Bożym Błogosławiństwem.

Irena z Natolina k/Grodziska Mazowieckiego

Witam. Dziekuję za tak szybką przesyłke. Zakup wspaniały. Pismo Święte w rzeczywistości o wiele lepiej się prezentuje niż na foto. Jestem zadowolona. Obawiałam się, że przed Bożym Narodzeniem nie dostanę przesyłki :). Na pewno niebawem zawitam znów. Szczęść Boże.

Katarzyna ze Skierniewic

Szczęść Boże Pani Urszulo! Serdecznie dziekuję za przesłanie książek. Przesyłkę odebrałam dzisiaj, wszystko dobrze, książki w porządku. Dziękuję też za miłą niespodziankę, oglądając książki zjadłam grześka. Dziękuję za obrazki. Nie wszystkie księgarnie taką miłą atmosferę stwarzają swoim klientom. Z serca dziękuję i pozdrawiam. Z Bogiem.

Lidia z Piły

Witam serdecznie. Rzetelność Waszych usług jest godna podziwu. Zamówienie dotarło bardzo szybko. Księgarnię Waszą będę polecała wszystkim znajomym. Pozdrawiam:)

Anna z Łodzi

Witam serdecznie. Zamówienie doszło dokładnie w dzień, na który potrzebowałam. Jestem bardzo zadowolona z otrzymanego zamówienia i z przemiłego kontaktu. Myślę, że jeszcze skorzystam z zakupów w Księgarni Maryja. Dziękuję za słodką niespodziankę. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Z Panem Bogiem.

Zofia z Witnicy
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 9,90 zł 12,90 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl