Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dni, które wstrząsnęły Polską
Nasza cena: 31,40 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Św. Stanisława BM
Autor Litka Piotr
Rok wydania2010
Format17,0 x 24,0 cm
Oprawatwarda, szyta
Liczba stron267
Waga [kg]0,60
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Od autora:

Nie jest to książka biograficzna. To raczej próba spojrzenia po latach na męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki w kontekście prowadzonego w tej sprawie śledztwa w roku 1984 oraz podjętego na nowo śledztwa w roku 1990.

Inspiracją do powstania książki była świadomość, że w sprawie uprowadzenia i zabójstwa księdza Popiełuszki istnieje nadal wiele znaków zapytania i każdy nowy dokument, informacja czy też relacja świadka mogą okazać się istotne dla prowadzonego w dalszym ciągu śledztwa. Przeważającą część pracy stanowią dokumenty spoza Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

Są to nieznane szerzej lub też po raz pierwszy publikowane maszynopisy, listy, notatki urzędowe, protokoły przesłuchań oraz stenogramy nagrań, pochodzące zarówno z archiwów kościelnych, jak i państwowych.

Na książkę składają się, cytowane we fragmentach, oficjalne dokumenty i artykuły prasowe z lat 80. ubiegłego wieku, jaki materiały ze śledztwa z roku 1984 w sprawie uprowadzenia i zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Istotny przy tym jest kontekst wydarzeń z życia Księdza z ostatnich dwóch - trzech lat przed jego męczeństwem oraz czas ód jego uprowadzenia, poprzez śmierć i odnalezienie zwłok, po wyrok w „procesie toruńskim".

Z tego powodu na szczególną uwagę zasługuje wybór dokumentów z archiwum-byłej STASI w Berlinie (Instytut Gaucka). Dotyczą one zainteresowania przez służby specjalne byłego NRD aresztowaniem księdza Popiełuszki w roku 1983, śledztwem z roku 1984 w sprawie jego uprowadzenia i zabójstwa oraz „procesem toruńskim". Są one publikowane w języku polskim po raz pierwszy.

Odrębną cześć przygotowań do książki stanowiły rozmowy z osobami znającymi księdza Popiełuszkę w ostatnich latach jego życia. Oraz: wywiady z ludźmi, którzy z racji zajmowanych stanowisk lub też swojego udziału w wydarzeniach z lat 80. ubiegłego wieku, byli przesłuchiwani w śledztwach dotyczących uprowadzenia i śmierci Księdza. Niektóre z tych osób do tej pory nie składały żadnych zeznań.

Duża część cytowanych wywiadów pochodzi z archiwum Telewizji TVN. Jedynie niewielka część niniejszych materiałów została przedstawiona w trzech reportażach telewizyjnych, które autor książki zrealizował wspólnie z dziennikarzem Telewizji TVN, Przemysławem Wojciechowskim. Książkę dopełnia bogaty materiał ikonograficzny. Są to zdjęcia oraz skany dokumentów z Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Archiwum Akt Nowych, sądów i prokuratur powszechnych, archiwum byłej STASI w Berlinie (Instytut Gaucka), Archiwum Archidiecezjalnego Warszawskiego, Urzędu Stanu Cywilnego we Włocławku oraz zbiorów prywatnych. Duża część zdjęć i dokumentów publikowana jest po raz pierwszy(...)
Data dodania produktu: 11 grudzień 2013.
Poprzedni produkt Produkt 4 z 8 w kategorii Popiełuszko J. Następny produkt
Podobne produkty
Kazania 1982-1984 wygłoszone w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie
 Kazania 1982-1984 wygłoszone w kościele św. ...  16,80 zł
"Gromadzimy się w imię Jezusa Chrystusa. Gromadzimy się, aby nasze modlitwy złożyć na ołtarzu Chrystusowym. A także to wszystko, co dane jest nam przeżywać w tym czasie doświadczeń całego narodu. Naszą modlitwą ogarniamy ... 
Zło dobrem zwyciężał - 9 dni z bł. ks. Jerzym Popiełuszką - modlitewnik
 Zło dobrem zwyciężał - 9 dni z bł. ks. ...  9,50 zł
Przez naszą modlitwę chcemy służyć Bogu i ludziom. Chcemy Boga włączyć w trudne i bolesne sprawy naszej Ojczyzny. (bł. ks. Jerzy Popiełuszko) Modląc się tą książką możemy przyzywać  wstawiennictwa Błogosławionego ... 
Cuda księdza Jerzego
 Cuda księdza Jerzego  29,90 zł
Cud jest znakiem, który trzeba rozpoznać. Szczęśliwy człowiek, któremu się to uda. François Audelan umierał na wyjątkowo złośliwą odmianę białaczki. Lekarze nie dawali mu już nawet cienia szansy. Katarzyna Soborak wraz z ... 
Klienci, zakupili także:
Encyklika Lumen Fidei
 Encyklika Lumen Fidei  3,90 zł
Encyklika Lumen Fidei Do biskupów, prezbiterów i diakonów Do osób konsekrowanych i do wszystkich wiernych świeckich O wierze 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Dziękuję za udaną transakcję. Jestem bardzo zadowolona z zamówionego produktu. Pozdrawiam.

Bożena z Rudy Śląskiej

Szczęść Boże! Wspaniała księgarnia, jestem pod wrażeniem szybkiej przesyłki i miłej obslugi. Z całą pewnością wrócę tu nie raz. Polecam wszystkim. Z Panem Bogiem.

Anna z Ząbek

Witam, Przesyłkę otrzymałam wczoraj. Byłam mile zaskoczona, bardzo szybko. Myślę, że jeszcze nie raz odwiedzę Państwa księgarnię. Pozdrawiam,

Małgorzata z Końskich

Szanowni Państwo! Bardzo serdecznie dziękuję za tak expresową wysyłkę zamówienia i za słodki upominek:). Nigdy jeszcze nie zdarzyło się, aby listonosz zapukał z paczką drugiego dnia po zamówieniu :) Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam. Z Panem Bogiem!

Jarosław z Klebarka Wielkiego k/Olsztyna

Witam. Przepraszam za brak odpowiedzi z mojej strony, zawsze było coś ważniejszego... Jestem bardzo zadowolony, że wybrałem Państwa Księgarnię. Paczka doszła bardzo szybko, solidnie zapakowana, zakupiona pozycja bardzo zajmująca. No i dziękuję za upominek, dzieci się ucieszyły. Pozdrawiam.

Łukasz z Grudziądza
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl