Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Królowa Różańca Świętego nr 7
Nasza cena: 3,70 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Rosemaria
Rok wydania2013
FormatA4
Oprawamiękka
Liczba stron32
Waga [kg]0,10
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
OD    RE DAKC J I
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja, Królowa Różańca Świętego!

Kochani Czytelnicy,

Wchodzimy w miesiąc różańcowy, miesiąc wyjątkowy także dla naszej redakcji. Udało nam się we współpracy z biurem pielgrzymkowym zorganizować dla naszych Czytelników pierwszą pielgrzymkę do Pompejów na święto Królowej Różańca. Zdajemy sobie sprawę, że ze względów czasowych, finansowych czy  zdrowotnych tylko niektórzy mogą pojechać. Chcemy więc Was zapewnić, że zawieziemy tam Wasze intencje, wasze problemy i złożymy je pod tronem naszej Królowej, a Ona nich je łaskawie przyjmie. Będziemy pamiętać też o Was lu Mszach świętych, które lu intencjach Czytelników celebrować będzie ojciec Krzysztof Piskorz. Jesteśmy bowiem jedną wielką różańcową Rodziną!

Mamy nadzieję, że ten numer „Królowej Różańca Świętego" także przyjmiecie życzliwie, że znajdziecie w nim coś dla siebie. Coś, co pozwoli na jeszcze bliższą więź z Matką Bożą - wieź poprzez różaniec. Każdy numer gazety to dla nas wyzwanie i stawianie sobie pytań - na ile możemy planować dalszy rozwój? Ile numerów uda się nam jeszcze zrealizować? Czy znajdą się nowi czytelnicy? Czy dotychczasowi prenumeratorzy zechcą dalej prenumerować to czasopismo? Widocznie ta niepewność ma być egzaminem z naszej ufności do Matki Najświętszej. Ufamy więc Jej i zostawiamy te materialne sprawy pod Jej opieką. Za to zawsze zachęcamy każdego z Was, kto do nas dzwoni, pisze, czyta nasz kwartalnik - do tego, aby dzielić się nim z bliźnimi. - Pokazać księdzu i wspólnocie w parafii, sąsiadce, krewnym. To przyniesie najlepsze owoce.

Prosimy o modlitwę, abyśmy pozostali zawsze wierni Maryi i nie wierzyli we własne siły, tylko w siły naszej Królowej. W to, że Ona zatroszczy się o Swoje pismo. A my będziemy tylko jej nieużytecznymi sługami, wysłannikami z Jej przesianiem.
„Królowa Różańca Świętego" ma na szczęście stałych pomocników wśród Czytelników. Od następnego numeru będziemy chcieli wymieniać ich na łamach czasopisma. Teraz wspomnimy tylko o dwóch panach, którzy z poświeceniem propagują naszą gazetę za granica. Pan Władysław czyni to w Anglii wśród tamtejszej Polonii, a Pan Wiesław w Niemczech. Bardzo to cieszy, że ..Królowa Różańca Świętego" poprzez Swoich apostołów wyszła też poza granicę Polski. Wyszła do naszych rodaków, którzy wyjechali za chlebem i często cierpią rozłąkę z najbliższymi. Oni tak bardzo potrzebują wsparcia naszej Niebieskiej Matki... Dziękujemy za to apostolstwo!

Wielka to radość gdy Pani Pompejańska zakłada w Polsce swoje „przyczółki". O jednym z nich piszemy w tym numerze. Tutaj także, jak w przypadku bł. Bartola. posłużyła się Ona pewnymi ludźmi. Ale o tym już w dalszej części gazety. Mamy tylko nadzieje, że to nie będzie jedyny Jej przyczółek, że zaczną powstawać także następne! I że będziecie nas o tym informować, abyśmy te radosne wieści mogli nieść dalej.

W tym numerze piszemy o różańcu rodziców za dzieci, zaczynamy też tworzyć nowy dział - dziecięcy. Czekamy na Wasze opinie, o czym jeszcze chcielibyście czytać na tych łamach! Serdecznie dziękujemy przy tej okazji naszym wspaniałym autorom i prosimy o modlitwę za nich. Niech Maryja otacza Was i te dzieła Swoją opieka. W Niej wszyscy pokładajmy ufność!

Redakcja

Spis treści:

Królowa różańca z amazońskiej dżungli - Stanisława Gamrat


Itapiranga w Brazyli, Kibeho w Rwandzie w Afryce i San Nicolas w Argentynie. - To współczesne i oficjalnie zatwierdzone miejsca objawień Matki Bożej. Kościół katolicki przez swoich Biskupów uznał ich nadprzyrodzony charakter. Jak widzimy Maryja wybiera sobie miejsca, które zdają się leżeć gdzieś na końcu świata

Maryja, Franciszek i różaniec - Anthony

Ojciec Święty Franciszek pokazał po raz kolejny, że jest oddany Maryi, podobnie jak jego poprzednicy. Franciszek postanowił na początku tego roku, że jego pontyfikat ma być poświęcony Matce Bożej Fatimskiej. Teraz zaś podjął decyzję, że sławetna statuetka Matki Bożej Różańcowej z Fatimy ma zostać przywieziona do Rzymu na niedzielę 13 października, kiedy to będzie odmawiał modlitwę w intencji poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Listy od Czytelników, Msze święte w Pompejach i inne informacje

Kołymski różaniec nadzieją pokoleń - Lidia Wajdzik ADS

2 czerwca 2013 r., w czasie nabożeństwa pompejańskiego w Skoczowie na Kaplicówce, mieliśmy okazję poznać ks. Rafała Brzuchańskiego, kapłana diecezjalnego, misjonarza, który przez dziesięć lat apostołował na Ukrainie, a ostatnie dwa lata w Rosji na Dalekim Wschodzie. Na ziemi dla nas innej, ziemi… nieludzkiej. Ziemi, która kojarzy nam się ze wstrząsającym obrazem ludzkiego cierpienia, jakie zgotowała światu komunistyczna utopia, z okrucieństwem realizowana przez sowiecki aparat przemocy. Kapłan mówił, jak „przeżywał” tę ziemię.

Konieczność  poznania siebie. Szkoła różańca (7) - Stanisława Gamrat

130 lat supliki do Królowej Różańca Świętego - Marek Woś

W 1883 r., po raz pierwszy została odczytana Suplika do Królowej Różańca Świętego. Jej autorem jest bł. Bartolo Longo. Powstała ona jako odpowiedź Bartola na encyklikę o różańcu papieża Leona XIII. Celem supliki była duchowa walka przeciwko panoszącemu się w społeczeństwach złu.

Przesłanie Benedykta XVI w święto Królowej Różańca, 7 X 2012 r. o Suplice

Temat numeru: Różaniec za dzieci

Głównym tematem tego numeru jest modlitwa różańcowa w intencji dzieci. Zapraszamy do wywiadu z inicjatorem Różańca rodziców, witamy też na naszych łamach Magdalenę Buczek, znaną m.in. z dzieła Pod­wórkowych Kółek Różańcowych. Od tego wydania zaczynamy też nowy dział - tylko dla dzieci!

Różaniec w ręku małżonków - Jarosław Sudoł

Jeśli chcecie mieć pokój w sercach waszych, pokój w waszych rodzinach i w Ojczyźnie, odmawiajcie codziennie wspólnie w domu różaniec. Kochajcie tę modlitwę, oddawajcie się jej z zamiłowaniem i nabożeństwem. To niech będzie moim testamentem, który wam przekazuję.” - zalecił nam Pius IX.

Dar rodziców dla Dzieci  - Dominika Kowal

Wychowywać dziecko znaczy jednak więcej niż troszczyć się o zapewnienie mu dobrych warunków materialnych. Stała kontrola nie uchroni dziecka ani nastolatka przed złem, które otacza ze wszystkich stron. Dzieci i młodzież są obecnie narażone na wiele przejawów zła zarówno w środowisku szkolnym jak i rodzinnym. Media nie zawsze przekazują im dobre wzorce, co jest widoczne w wielu książkach i grach komputerowych, w których magia i przemoc odgrywają decydującą rolę. Dzieci, obdarzone chłonnym umysłem, szybko przyswajają sobie to, co zostało im przekazane, nie zadając pytania o to, czy jest to złe, czy też dobre. Jakże potrzebna więc jest im opieka, dzięki której można mieć pewność, że rozwijają się duchowo.

Rodzicem się nie bywa - Marek Woś

Rozmawiamy z Panem Ireneuszem Rogalą - założycielem Różańca rodziców za dzieci – w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem w 12. rocznicę powstania pierwszej róży.

Świadectwa różańca rodziców oraz nowenny pompejańskiej za dzieci

O pełnieniu woli Bożej, czyli jak Anioł Gabriel zwiastował Najświętszej Maryi Pannie – Renata Gontarz

Zagadki dla dzieci

Z różańcem od najmłodszych lat - Magdalena Buczek

W ostatnim czasie coraz więcej rodziców i dziadków jest przerażonych wprowa­dzaniem do szkół, a nawet przedszkoli programu edukacyjnego, który jest jawną demoralizacją najmłodszych. Z pewnością wielu zadaje pytanie: jak uchronić dzieci?

 Zachełmie miejsce wybrane - Marek Woś

Czas wakacji jest czasem oderwania od natłoku obowiązków. Jest tą krótką chwilą w roku, kiedy człowiek przestaje bezmyślnie wpatrywać się w ekran telewizora i wybiera kontemplację wspaniałej, dzikiej przyrody. Na pewno niejeden z turystów wędrujących po karkonoskich szlakach zauważy na swojej drodze miejsce szczególne. Jeśli uda się od strony Podgórzyna czarnym szlakiem na wycieczkę do zamku Chojnik, idąc dolinką przez Zachełmie, z oddali zauważy niezwykłą kapliczkę. Nie starą tylko nową, nie małą ale dużą… Kiedy podejdzie bliżej, zauważy w niej wizerunek Królowej Różańca Świętego, dokładką kopię obrazu z Pompejów!

Uczyńcie ją znaną całemu światu! - Marek Woś

Jak już pamiętamy, ikona pochodzi prawdopodobnie z góry Atos, świętej góry prawosławia. Analiza artystyczno-stylistyczna podpowiada, że najprawdopodobniej z klasztoru Hilmadar. Stamtąd zapewne trafiła na Kretę, istnieją bowiem przekazy z 1495 r. mówiące, że na tej wyspie oddawano cześć cudownemu wizerunkowi Matki Bożej. Nie mamy pewności, czy była to ta sama ikona, jednak na tej informacji ślad po kreteńskiej ikonie się urywa. Za to pierwsza historyczna wzmianka o ikonie MBNP pojawia się już cztery lata później, w Rzymie. Czyżby przypadek

Droga do nieba (2) - Krzysztof Jędrzejewski

Zanim jeszcze wyruszyłem z domu na pielgrzymkę na grecką Górę Atos usłyszałem wiele informacji po przeczytaniu, których zwątpiłem czy w ogóle uda mi się tam dostać. Moja droga mogła okazać się daremną, gdyż wstęp na Atos utrudniały liczne obostrzenia. Co prawda nie byłem kobietą, gdyż ich nie wpuszcza się tam wcale. Tamtejsza ziemia została poświęcona Matce Boskiej. I jak uczy tradycja skoro Ona tam przebywała, to już żadna inna kobieta poza Nią, nie może tam przebywać. Poza tym kobiety odciągałyby mnichów od ich zajęć i rozpraszałyby ich. Takie są uzasadnienia tego zakazu, nie wiem czy słusznego. Były też inne obostrzenia, które na szczęście okazały się fałszywe. Podobno na półwysep wpuszczano tylko mężczyzn z brodami, co mnie osobiście nie martwiło, gdyż takową posiadałem.

Fundacja Pomocnicy Królowej Różańca Świętego - jaki jest cel naszego działania?

Kącik Różańcowych Serc!

Informacje o pielgrzymce i rekolekcjach, Noc cudów i łask - noc nawrócenia serc! - noc modlitwy na Kaplicówce

Apostolat nowenny pompejańskiej - St. Gamrat

Jesteśmy Apostołami nowenny pompejańskiej. To nie jest prosta nowenna, przeciwnie! Nie mówimy innym o rzeczy łatwej, prostej i przyjemniej. Nie namawiamy do odmawiania jednej dziesiątki różańca, ale do odmawiania całego, i to aż przez 54 dni. Trudno więc czasem komuś powiedzieć, ile musiałaby się modlić, aby uzyskać łaskę na której mu zależy. Łatwiej jest powiedzieć – po prostu jakoś się módl, daj na mszę, poproś o modlitwę. Ale my musimy mówić o tych 54 dniach wypełnionych całym różańcem. Bo nasza droga jest drogą św. Ludwika de Mon­t­fort, doskonałego sługi, a nawet jak o sobie mówił: niewolnika Maryi!

Nowenna o pracę

Otrzymaliśmy już ponad 750 świadectw! Ze względu na ograniczone miejsce, większość z nich publikujemy na www.pompejanska.rosemaria.pl, gdzie są podzielone wg otrzymanych łask. Najwięcej świadectw dotyczy pracy. Czy to nie cudowne potwierdzenie obietnicy Maryi, która w tych trudnych czasach kryzysu radzi sobie lepiej, niż… Urzędy Pracy? Poniżej publikujemy kilka świadectw o znalezieniu pracy i rozwiązaniu życiowych problemów.

Boży szaleniec - bł. Pier Giorgio Frassati -  Rafał Albert Albiński OPs

Trudno pisać o tak niezwykłym człowieku jak Pier Giorgio. Człowieku, który w swoim jakże niedługim życiu tak wiele dokonał, odciskając trwałe piętno na duszach wielu ludzi. Nie chcę tu pisać o szczegółach biografii Pier Giorgia, datach, wydarzeniach. Są one łatwo dostępne, choćby w internecie czy książkowych biografiach. Pier Giorgio, syn senatora, członek ówczesnej włoskiej elity, dominikański tercjarz. Wychowany w dostatku, a jednak bez reszty poświęcił się potrzebującym. Kiedyś, wracając do domu pociągiem przy dwunastu stopniach mrozu oddał płaszcz osobie, która nie miała okrycia. Ktoś powie: „szaleniec”. Tak! BOŻY szaleniec!


Data dodania produktu: 18 luty 2014.
Poprzedni produkt Produkt 4 z 11 w kategorii Królowa Różańca Świętego Następny produkt
Podobne produkty
Królowa Różańca Świętego nr 4
 Królowa Różańca Świętego nr 4  3,70 zł
Obecnie tysiące osób odmawia tą trudną, a jednocześnie tak pobłogosławioną cudami nowennę. Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności nowenny pompejańskiej i potrzeby docierania do odmawiających tą modlitwę, powstał Apostolat Nowenny ... 
Królowa Różańca Świętego nr 5
 Królowa Różańca Świętego nr 5  3,70 zł
OD   REDAKCJI Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja, Królowa Różańca Świętego! Kochani Czytelnicy, Gdy piszę do was te słowa, rozpoczyna się konklawe w stolicy Apostolskiej. Benedykt XVI z odwagą prowadził ... 
Królowa Różańca Świętego nr 6
 Królowa Różańca Świętego nr 6  3,70 zł
OD REDAKCJI Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja, Królowa Różańca Świętego! Cieszymy się. że oddajemy już 6. numer „Królowej Różańca Świętego" w Wasze ręce. Udało się zrealizować grubszą wersję i ... 
Królowa Różańca Świętego nr 8
 Królowa Różańca Świętego nr 8  3,90 zł
W numerze: spotkanie z zespołem Lumen, objawienia w Nikaragui, relacje z pielgrzymek i ważnych wydarzeń, rozważania dla dzieci, wspomniany dział literacki i sportowy i wiele więcej. OD REDAKCJI Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i ... 
Królowa Różańca Świętego nr 9
 Królowa Różańca Świętego nr 9  3,90 zł
Duchowy testament Świętego Papieża - o. Krzysztof Piskorz Niewątpliwie, bł. Jan Paweł II zostawił nam wiele. Ale czyż nie możemy powiedzieć, że przekazał nam także testament duchowy, niejako wpisany w Jego własną egzystencję? ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Szybko i profesjonalnie. Polecam !!

Marek z Torunia

Szczesc Boze Pani Aneto. Bardzo dziekuje za szybka realizacje mojego zamowienia. Jestem wrecz zachwycony ze znalazlem taka ksiegarnie tym bardziej, ze nie wszystkie ksiegarnie internetowe realizuja zamowienia za granice. Na pewno napisze recenzje. Rownoczesnie mam pytanie poszukuje ''Nowenny do Matki Bozej Rozwiazujacej wezly''. Czy jest jakas szansa? Potrzebowalbym z 10 sztuk. Bog zaplac. Z Panem Bogiem.

Dariusz z Wielkiej Brytanii

Dziękuję bardzo za przesłanie książeczki, która jest przepiękna i za załączenie Grzesia. To był zawsze mój ulubiony wafelek czekoladowy. I za wspaniałe obrazki. Życzę wszystkiego najlepszego

Kasia z Londynu (Anglia)

Szczęść Boże Pani Aneto! Piękna sprawa ta księgarnia... pierwszy raz kupuję ale jestem zadowolony i jeżeli można to proszę o oferty. Odebrałem książkę... dziękuję. Z Panem Bogiem! Niech Wam błogosławi!

Miłosz z Pleszewa

Witam. Jestem bardzo zadowolony z usług księgarni. Książki bardzo dobrej jakości i wysłane szybko. Szczególnie ważne jest dla mnie to iż książki są zebrane tematycznie i praktycznie znalazłem wszystkie których szukałem. Gorąco polecam innym a sam będę często korzystał z Księgarni.

Tadeusz z Zabrza
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 9,90 zł 12,90 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl