Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Jestem z Tobą
Nasza cena: 19,00 zł

Zamawiana ilość:  
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Verbinum
Autor Woolley John
Rok wydania2006
Format12,0 x 17,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron268
Waga [kg]0,23
Otrzymasz w: 3-5 dni + czas dostawy *Objaśnienia statusów dostępności*####*24h* - towar jest dostępny i zostanie wysłany w ciągu 24 godzin (w dni robocze),##*3-5 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 3-5 dni roboczych,##*7-14 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 7-14 dni roboczych,##*Czasowo brak* - towar zostanie sprowadzony w dłuższym okresie czasu (ponad miesiąc),##*Niedostępny* - towar nie można zamówić####*czas dostawy* - czas potrzebny na dostarczenie towaru przez pocztę lub kuriera z Księgarni bezpośrednio do Klienta.####*** Z przyczyn niezależnych od nas czas dostawy może ulec wydłużeniu.
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
W bogatej literaturze o modlitwie książka Jestem z tobą zajmuje specjalne miejsce. O ile klasyczne książki "omawiają" problem modlitwy, to Jestem z tobą wprowadza czytelnika w sam jej środek, zapraszając do bardzo osobistego przebywania w obecności Jezusa.

Nie jest to jednak jeszcze jeden z wielu modlitewników, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Chrześcijanie korzystający ze "skarbczyków" czy innych kolekcji pięknych modlitw odczuwają nieraz niedosyt płynący z faktu, że Bóg pozostaje Wielkim Milczącym, który nie daje widzialnych znaków swej obecności. Ja jestem z tobą oddaje glos Wielkiemu Przemawiającemu, którym jest Jezus - Syn Boży. On zaświadcza, że Bóg słyszy ludzką modlitwę tak dogłębnie i przenikliwie, że odpowiada człowiekowi, zanim ten ujął ją w słowa.


Dzięki swej literackiej formie książka zaprasza do słuchania Bożych odpowiedzi, zapewnień o Jego miłości, opiece i współpracy. Wrażenie bardzo intymnego przebywania w obecności Bożej pogłębia fakt, że teksty biblijne zostały zredagowane w pierwszej osobie. Dzięki temu książka pomaga zrozumieć, że to Bóg jest Wielkim Obecnym, który "poświęca" swój czas na przebywanie z człowiekiem i nawiązuje z nim kontakt, Ja" "ty".

Książka jest owocem modlitwy kontemplacyjnej kapelana szpitalnego. Autor zwięzłych refleksji - o. John Woolley - dzieli się z czytelnikiem swoim osobistym przeżywaniem wiary, które przez swą intensywność zbliża się do doświadczeń mistycznych. O. John Woolley, pełniąc przez wiele lat trudną posługę cierpiącym w szpitalu, spisywał otrzymane natchnienia z myślą o niesieniu pociechy swoim podopiecznym.

Godnym podkreślenia jest ekumeniczny wymiar rozważań, które są głęboko zakorzenione w przeżywaniu Pisma Świętego. Charakter tekstów sprawia, że z pożytkiem mogą tę książkę czytać wszyscy chrześcijanie. Cieszy się ona wielką popularnością w Anglii. Istnieje nawet dynamiczna wspólnota chrześcijan, którzy w swoim życiu czerpią siły z lektury Jestem z tobą.

fragment tekstu:

Ja jestem jedyną prawdziwą nadzieją dla całego świata. Lecz tak niewielu w głębi serca naprawdę o tym wie. We mnie leży spełnienie wszelkich pragnień i możliwości ludzkiej natury.

Ty wiesz, że wszystkie przymioty, które we Mnie widzisz, są do twojej dyspozycji. Czy nie zasmuca cię, moje dziecko, że tak często nie czynisz z nich użytku? Właśnie na tym polega ułomność świata, że ludzie nie czerpią z tego, co im we Mnie przeznaczone.
Zawsze stawiaj Mnie przed sobą jako swoją jedyną i prawdziwą nadzieję. Twoja dłoń niech zawsze mocno spoczywa w mojej... Głoś tym, którzy cię otaczają, że Ja jestem nadzieją ludzkości... Kiedy zobaczysz, jakie ze Mną czynisz postępy, z coraz to większym przekonaniem mówić będziesz innym, czym Ja mogę dla nich być.

Ja wiem, że w sercu swoim pragniesz poznać Mnie bardziej. Ja to pragnienie respektuję, dlatego zawsze, gdy zawodzisz, możesz być pewien mojej cierpliwości. To oczywiście moja łaska pozwala ci owo pragnienie podtrzymywać i zbliżać się coraz bardziej ku jedności ze Mną.

Tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę
(J 6,37)

Na długo przedtem, zanim dostrzeżono na ziemi moją miłość, wyraziła się ona w akcie tworzenia. Choć za siłę stwórczą uważa się moc czy tajemnicę, tą siłą stwórczą jest miłość, która tworzy nieustannie.

Życie, takie jakim ty je widzisz, jest łamigłówką, a często i przeraża. Niech cię jednak radością napawa fakt, że Ojciec objawił się w swoim stworzeniu, jednocząc się z nim i oddając mu się. Ten moment w historii, kiedy Ja stanąłem u zbiegu Bożej miłości oraz ludzkich lęków i nadziei, był początkiem wszelkiej prawdziwej świadomości duchowej.

Uświadomisz sobie zarówno ogrom ciemności jak i to, że istnieją moce zdeterminowane, by przeszkadzać w twej wędrówce ku niebu. Wszystkie inne poglądy o moim stworzeniu byłyby naiwne i niepełne. Mimo wszystko powinieneś jednak zdecydowanie dostrzegać, że to miłość jest duszą stworzenia, jest nią teraz tak jak zawsze przedtem.

Miłość w stwarzaniu oznacza, że nigdy nie są mi obojętne nieuniknione strapienia moich dzieci, ani, oczywiście, twoje troski.

Kto Mnie zobaczył, zobaczył także Ojca
(J 14,9)


Moje dziecko, niech to będzie twoim codziennym przywilejem, że będziesz rozpamiętywał moje poświęcenie - podjęte dla całego świata.

W mojej cierpiącej miłości na krzyżu zobacz nieprzerwany proces, zobacz nieodwzajemnioną miłość, która podąża za moimi dziećmi - miłość, która gorąco pragnie najmniejszego znaku wzajemności i jest głęboko wdzięczna, gdy któreś z moich dzieci powierza Mi swoje życie.

Na krzyżu ujrzysz moje pełne miłości serce, złamane chwilowo przez siły zła, które kładą się cieniem na wszechświat. Następnie zobaczysz, jak ponownie tryska moc miłości, co jest zwycięstwem mojego Ojca. Ta moc w swym oddaniu, w swej cierpliwości może na trwałe odmienić ludzkie położenie.

Choć masz świadomość, że nie jesteś godzien tej miłości, to bądź pewien, że ból odrzucenia staje się mniejszy pod wpływem aktu zawierzenia Mi, choćby najprostszego i niedoskonałego.
Tutaj, pod krzyżem, oddaj Mi swoje serce; oddawaj je codziennie na nowo.

Życie moje oddaję za owce moje
(J 10,15)
Data dodania produktu: 28 luty 2014.
Poprzedni produkt Produkt 203 z 429 w kategorii Droga wiary Następny produkt
Podobne produkty
Jezus mówi do ciebie
 Jezus mówi do ciebie  29,90 zł
 "Przyjdź do mnie ze wszystkimi swoimi słabościami: fizycznymi, emocjonalnymi i duchowymi. Odpocznij w Mojej kojącej Obecności, pamiętając, że nie ma dla Mnie nic niemożliwego. Oderwij swój umysł od problemów, aby skupić się ... 
Ja jestem z Tobą
 Ja jestem z Tobą  24,90 zł
Do każdego z nas Pan Bóg przemawia przez Pismo Święte. Dzięki słowy doświadczamy Boga, utrzymujemy i pogłębiamy z Nim żywe więzi. Mimo postępu i rozwoju cywilizacyjnego, Biblia i jej przesłanie pozostają wciąż aktualne. To ... 
Klienci, zakupili także:
Nowenna do Św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
 Nowenna do Św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego  6,50 zł
Życie Małej Arabki, fascynujące i zdumiewające, było wypełnione niespotykaną chyba w hagiografii chrześcijańskiej ilością darów i zjawisk nadprzyrodzonych. Mówi się wręcz, że każdy dzień jej życia był cudem. Niespotykana ... 
Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik twojego uzdrowienia
 Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik ...  25,00 zł
Zbiór modlitw wybranych przez ojca Józefa Witko posługującego się modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie ma nam pomóc jeszcze pełniej otworzyć się na uzdrawiające działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Książka ta będzie ... 
365 dni z Biblią
 365 dni z Biblią  34,00 zł
Z tą książką każdy z 365 dni roku będzie wyjątkowy, bo przeżyty ze Słowem Pana. To drogowskaz, który wskaże nam drogę każdego dnia. 365 dni z Biblią ma być biblijną katechezą wiary chrześcijańskiej, a przede wszystkim ... 
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej + Szkaplerz, Medalik i Obrazek
 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej + Szkaplerz, ...  8,50 zł
Wydana z okazji rocznicy objawienia Nowenna zawiera prócz tekstu samego nabożeństwa: - krótką historię i teologię szkaplerza - pamiątkę przyjęcia do Szkaplerza - wypowiedzi Jana Pawła II W roku 2001 minęło 750 lat od objawienia ... 
Do piekła i z powrotem
 Do piekła i z powrotem  33,00 zł
Współczesny człowiek coraz częściej i łatwiej ulega pokusie usunięcia Boga ze swego życia i poddaje się złym mocom. Autor ukazuje przyczyny opętania, przedstawia sposoby diagnozowania zniewoleń i przestrzega przed lekkomyślnym ... 
Modlitwa uwolnienia część 1
 Modlitwa uwolnienia część 1  14,00 zł
Wielu pełnych wiary i ducha chrześcijan zmaga się z ukrywanymi grzechami, nałogami czy lękiem, którego źródło tkwi w kłamstwie przykrywającym działanie złych duchów. Być może nigdy nie przyszło mi do głowy, że mogą ... 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Szanowna Pani, Przesyłka doszła, dziękuję za upominkowe obrazki, to zawsze jest miłe. Z Panem Bogiem.

Wojciech z Warszawy

Witam serdecznie. Książka dotarła bardzo szybko, jestem bardzo zadowolona z książki i sposobu wysyłki :) Napewno będę u Was stałym klientem :) Pozdrawiam.

Krystyna z Ostrołęki

Bardzo dziękuję za przesyłkę i upominki. Pozdrawiam

Hanna z Wyszkowa

Szczęść Boże! Bardzo dziękuję za sprawne przesłanie zamówionych pozycji. Przesyłkę dostałem do domu w dniu 02.04.2010 r. (nie spodziewałem się jej przed świętami, a tu miła niespodzianka). Bardzo dziękuję także za wizerunek św. Rity, który jest bardzo ciężko osiągalny w Polsce. Myślę, że to nie są moje ostatnie zakupy w Księgarni Maryja.

Marcin z Sokółki

Witam! Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za szybką wysyłkę, już dziś otrzymałam kalendarz a i dziękuję za słodki upominek, to miły gest z państwa strony

Leokadia z Miłkowa
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 9,90 zł 12,90 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl