Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Dlaczego warto kochać?
Nasza cena: 31,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. eSPe
Autor Descalzo José Luis Martín
Rok wydania2004
Format14,5 x 20,5 cm
Oprawamiękka
Liczba stron278
Waga [kg]0,34
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Każdy człowiek pragnie być kochany i każdy ma własny sposób wyrażania swej miłości.

Jest wiele dróg do miłości dojrzałej i mądrej.

Książka jest refleksją nad różnymi obliczami miłości – siły, która wszystko zwycięża.

Jednak miłość zawsze idzie w parze z pytaniami, na które sami nie potrafimy sobie odpowiedzieć. Być może znajdziemy na nie odpowiedź właśnie w książce Dlaczego warto kochać?

Nikt nie jest samotną wyspą

Ale dusza zaczyna odkrywać powoli, że powyżej tego obszaru i poza nim istnieje coś, co jej także dotyczy. Co wówczas ma począć?
Czy wszystko przyciągnąć, podporządkować temu najświętszemu centrum, czy raczej zacząć zmierzać ku temu, co właśnie odkrywamy i o ten wymiar powiększyć nasz obszar, czyniąc nas przez to większymi?

Zamknąć się w naszym egoizmie, podpinając wszystko pod niego, czy też przeciwnie, wykraczać poza siebie, usunąć naszą własną oś, aby usytuować nasz „środek ciężkości" ponad lub poza samym sobą? Czy otworzymy się w miłości czy zamkniemy w samouwielbieniu? To właśnie są wielkie zmagania, w których rozgrywamy „wymiar" naszego życia.

Pierwsza opcja — egoizm, prowadzi do samotności, samotność — do zgorzknienia, zgorzknienie — do rozpaczy. Druga opcja — miłość, wiedzie ku życiu we wspólnocie, wspólnota — do płodności i urodzaju, urodzaj — do radości.

Dlatego pierwszym wielkim odkryciem jest to, że bliźni nie są naszym ograniczeniem, a tym bardziej nie są naszym piekłem (jak niedorzecznie mówił Sartre1: „Piekło to inni"), ale są naszym „współczynnikiem mnożenia". Żyć to znaczy żyć wraz z innymi. Żyć wraz z innymi, to nie znaczy żyć połowicznie, lecz żyć po wielokroć, to nie rachunek ujemny, lecz dodatni, to nie ograniczenie, ale urozmaicenie możliwości działania.

Miłość może się wiązać z pewną rezygnacją (albo zaczynać się od jakiejś rezygnacji), ale zawsze kończy się jako wzbogacenie. Bowiem, jak mówił Gabriel Marcel2, „człowiek, który służy wielkiej miłości lub przeżywa prawdziwą przyjaźń, nigdy nic nie traci, wszystko natomiast traci ten, kto jest sam. Pozostaje mu bowiem tylko cierpienie samotności
.
(fragment)

Data dodania produktu: 27 styczeń 2010.
Poprzedni produkt Produkt 34 z 430 w kategorii Droga wiary Następny produkt
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Szybkie odpowiedzi na pytania, szybka przesyłka, zrealizowana bez zarzutu a ponadto z niespodzianką! Polecam.

Karolina ze Ścinawki Dolnej

Szczęść Boże! Dziś otrzymałam zamówione pozycje książkowe. Dziękuję za tak szybką realizację zamówienia, no i oczywiście upominek w postaci batonika - synek się ucieszył :) Z pewnością skorzystam jeszcze nie raz z oferty Państwa księgarni. Jeszcze raz najmocniej dziękuję. Życzę wszystkiego dobrego. Z Panem Bogiem.

Anna z Białegostoku

Szczęść Boże Pani Urszulo! Serdecznie dziekuję za przesłanie książek. Przesyłkę odebrałam dzisiaj, wszystko dobrze, książki w porządku. Dziękuję też za miłą niespodziankę, oglądając książki zjadłam grześka. Dziękuję za obrazki. Nie wszystkie księgarnie taką miłą atmosferę stwarzają swoim klientom. Z serca dziękuję i pozdrawiam. Z Bogiem.

Lidia z Piły

Jestem bardzo zadowolona z dokonanych zakupów u Państwa. Książki przyszły naprawdę szybko za co bardzo dziękuję! Gorąco pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

Agnieszka z Limanowej

Bardzo dziękuję za szybką realizację zamówienia. Jestem ogromnie zadowolona z usług księgarni i gdybym miała pracę, a przez to moja sytuacja finansowa byłaby lepsza kupowałabym po stokroć więcej książek. Uwielbiam czytać. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz z oferty Pani księgarni. Dobrego weekendu. Z Bogiem.

Joanna
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 9,90 zł 12,90 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl