Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Dlaczego warto kochać?
Nasza cena: 31,00 zł

Zamawiana ilość:  
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. eSPe
Autor Descalzo José Luis Martín
Rok wydania2004
Format14,5 x 20,5 cm
Oprawamiękka
Liczba stron278
Waga [kg]0,34
Otrzymasz w: 3-5 dni + czas dostawy *Objaśnienia statusów dostępności*####*24h* - towar jest dostępny i zostanie wysłany w ciągu 24 godzin (w dni robocze),##*3-5 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 3-5 dni roboczych,##*7-14 dni* - towar zostanie sprowadzony z wydawnictwa i zostanie wysłany w ciągu 7-14 dni roboczych,##*Czasowo brak* - towar zostanie sprowadzony w dłuższym okresie czasu (ponad miesiąc),##*Niedostępny* - towar nie można zamówić####*czas dostawy* - czas potrzebny na dostarczenie towaru przez pocztę lub kuriera z Księgarni bezpośrednio do Klienta.####*** Z przyczyn niezależnych od nas czas dostawy może ulec wydłużeniu.
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Każdy człowiek pragnie być kochany i każdy ma własny sposób wyrażania swej miłości.

Jest wiele dróg do miłości dojrzałej i mądrej.

Książka jest refleksją nad różnymi obliczami miłości – siły, która wszystko zwycięża.

Jednak miłość zawsze idzie w parze z pytaniami, na które sami nie potrafimy sobie odpowiedzieć. Być może znajdziemy na nie odpowiedź właśnie w książce Dlaczego warto kochać?

Nikt nie jest samotną wyspą

Ale dusza zaczyna odkrywać powoli, że powyżej tego obszaru i poza nim istnieje coś, co jej także dotyczy. Co wówczas ma począć?
Czy wszystko przyciągnąć, podporządkować temu najświętszemu centrum, czy raczej zacząć zmierzać ku temu, co właśnie odkrywamy i o ten wymiar powiększyć nasz obszar, czyniąc nas przez to większymi?

Zamknąć się w naszym egoizmie, podpinając wszystko pod niego, czy też przeciwnie, wykraczać poza siebie, usunąć naszą własną oś, aby usytuować nasz „środek ciężkości" ponad lub poza samym sobą? Czy otworzymy się w miłości czy zamkniemy w samouwielbieniu? To właśnie są wielkie zmagania, w których rozgrywamy „wymiar" naszego życia.

Pierwsza opcja — egoizm, prowadzi do samotności, samotność — do zgorzknienia, zgorzknienie — do rozpaczy. Druga opcja — miłość, wiedzie ku życiu we wspólnocie, wspólnota — do płodności i urodzaju, urodzaj — do radości.

Dlatego pierwszym wielkim odkryciem jest to, że bliźni nie są naszym ograniczeniem, a tym bardziej nie są naszym piekłem (jak niedorzecznie mówił Sartre1: „Piekło to inni"), ale są naszym „współczynnikiem mnożenia". Żyć to znaczy żyć wraz z innymi. Żyć wraz z innymi, to nie znaczy żyć połowicznie, lecz żyć po wielokroć, to nie rachunek ujemny, lecz dodatni, to nie ograniczenie, ale urozmaicenie możliwości działania.

Miłość może się wiązać z pewną rezygnacją (albo zaczynać się od jakiejś rezygnacji), ale zawsze kończy się jako wzbogacenie. Bowiem, jak mówił Gabriel Marcel2, „człowiek, który służy wielkiej miłości lub przeżywa prawdziwą przyjaźń, nigdy nic nie traci, wszystko natomiast traci ten, kto jest sam. Pozostaje mu bowiem tylko cierpienie samotności
.
(fragment)

Data dodania produktu: 27 styczeń 2010.
Poprzedni produkt Produkt 34 z 417 w kategorii Droga wiary Następny produkt
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Witam. Tak, jestem zadowolony. Chciałem nawet wysłać maila z podziękowaniem za szybką realizację, ale jak się czegoś od razu nie zrobi, to potem się zapomina. Naprawdę, byłem mile zaskoczony. Dzień po dokonaniu przelewu otrzymałem książkę. Do tego mały upominek... Pozdrawiam bardzo serdecznie :-) Z Panem Bogiem.

Gabriel z Jabłonnej

Szczęść Boże, Pani Urszulo baaardzo dziękuję za tak błyskawiczną realizację zamówienia. Jestem szalenie zadowolona i z tytułów i z gry dla dzieci, jestem absolutnie mile zaskoczona:)) Z pewnością będę rekomendowała Państwa Wydawnictwo przyjaciołom i ich dzieciom! Pozdrawiam.

Aleksandra z Warszawy

Bardzo dziękuję za przesyłkę i upominki. Pozdrawiam

Hanna z Wyszkowa

Szczęść Boże! Wspaniała księgarnia, jestem pod wrażeniem szybkiej przesyłki i miłej obslugi. Z całą pewnością wrócę tu nie raz. Polecam wszystkim. Z Panem Bogiem.

Anna z Ząbek

Dziękuję paczkę od was dostałam cała nie naruszona, przede wszystkim chcę podziękować za obrazki, które dołączyliście do zamówionej książeczki modlitwy. Z poważaniem

Małgorzata z Częstochowy
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 9,90 zł 12,90 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl