Uwaga! Sklep działa jako katalog produktów. Jeśli chcesz zapytać o dostępność produktu lub złożyć zamówienie - ZADZWOŃ: 720 580 900.
Boże Krówki
Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie
Czternastu Świętych Wspomożycieli
Nasza cena: 5,00 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. ITKM
Autor Sinka Tarsycjusz (ks. CM)
Rok wydania2002
Format10,0 x 14,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron64
Waga [kg]0,06
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Książeczka ukazuje Świętych, którzy pomagają w potrzebie. Ich krótkie życiorysy z kolorowymi wizerunkami świętych.

Gdy człowieka wierzącego spotykały tragiczne momenty w rodzaju wojny, napadu, rabunku, gwałtu, zniszczenia, klęski żywiołowej, epidemii, pożaru, nieurodzaju, wówczas jego błagalny wzrok kierował się ku niebu. Do Boga zwracał się zawsze po ludzku. Jak królowi przedstawiał swoje sprawy nie bezpośrednio lecz przez urzędników, tak również do Boga zwracał się przez świętych pośredników.

Pantaleon był od wypraszania łaski zdrowia, Apolonia od bólu zębów, w czasie pożaru zwracano się o pomoc do Floriana itd.

W okresie wypraw krzyżowych wierni mieli już swoich ulubionych pośredników w liczbie czternastu. Wiernych nie interesowało kiedy i w jakich krajach żyli wspomożyciele, czy historia ma o nich dokładne wiadomości czy nie. Wszyscy natomiast mieli do nich bezgraniczne zaufanie, gdy prosili ich o pośrednictwo u Boga.

Od końca starożytności pojawiła się nowa forma literacka, tzw. życiorysy świętych, zwane też legendami, których celem było podbudowanie czytelników, umocnienie ich wiary i miłości do Boga. Nie dbały zbytnio o prawdę historyczną.

Charakteryzowały je liczne cuda, nadzwyczajności, dramatyczność, dialogi, okrucieństwo męczeństwa, nagłe nawrócenia oraz kontrasty między typami jasnymi (np. męczennik), a ciemnymi (np. sędzia). Wśród tych opisów znajdowała się prawda historyczna w mniejszym lub większym stopniu.

Legendy mają takie samo prawo do istnienia, jak np. poezja ludowa, ponieważ głębiej niż suche kroniki, sięgają w przeszłość i strzegą okruchów prawdy przekazywanej ustnie z pokolenia na pokolenie. Z ziarna prawdy z czasem wyrastała barwna legenda. Porównać ją można z drzewem, w którym męczeństwo świętego, jako wydarzenie historyczne, stanowi pień, a dodatki budujące tworzą kwiecistą koronę.
(fragment Słowa Wstępnego)

SPIS TREŚCI:

SŁOWO WSTĘPNE - 3

ŚWIĘTY ACHACJUSZ - 6
ŚWIĘTA BARBARA - 10
ŚWIĘTY BŁAŻEJ - 14
ŚWIĘTY CYPRIAN - 18
ŚWIĘTY DIONIZY - 22
ŚWIĘTY ERAZM - 26
ŚWIĘTY EUSTACHY - 30
ŚWIĘTY IDZI - 34
ŚWIĘTY JERZY - 38
ŚWIĘTA KATARZYNA - 42
ŚWIĘTY KRZYSZTOF - 46
ŚWIĘTA MAŁGORZATA - 50
ŚWIĘTY PANTALEON - 54
ŚWIĘTY WIT - 58
Data dodania produktu: 26 maj 2010.
Poprzedni produkt Produkt 9 z 54 w kategorii Biografie świętych Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Módlmy się... w sprawach trudnych i beznadziejnych
 Módlmy się... w sprawach trudnych i ...  3,00 zł
Znajdują się tu nowenny, litanie, modlitwy oraz życiorysy i opisy kultu świętych patronów spraw trudnych i beznadziejnych. Ponadto, książeczka zawiera nabożeństwo do św. Judy Tadeusza Ap. i św. Rity. Bardzo ceniony przez ... 
Intronizacja Najświętszego Serca Jezusa w rodzinie
 Intronizacja Najświętszego Serca Jezusa w ...  4,00 zł
Wybrane teksty pozwalają na nowo odkryć znaczenie modlitwy za osoby, które żyją w grzechu i swoją postawą obrażają Boga, jak również postawy wynagradzania, będącej wyrazem świadomie przeżywanej wspólnoty wiary i wzajemnej ... 
Boże Ciało
 Boże Ciało  4,50 zł
Ważnym elementem procesji jest udział młodszych dzieci. Dziewczynki sypią kwiatki, chłopcy dzwonią dzwoneczkami... Kartonowa książeczka dla najmłodszych, opowiadająca o tym ważnym katolickim święcie. O tym wszystkim ... 
Módlmy się... za zmarłych
 Módlmy się... za zmarłych  3,00 zł
W tej książeczce zostały zebrane wszystkie znane, tradycyjne, kościelne i katolickie modlitwy za zmarłych. Poza modlitwami za poszczególnych zmarłych znajdują się: Modlitwy za zmarłych na cały tydzień, litanie za zmarłych, koronka za ... 
Błogosławieni miłosierni. Rozważania o miłosierdziu Bożym i ludzkim
 Błogosławieni miłosierni. Rozważania o ...  4,90 zł
W prezentowanym wyborze tekstów pt. Błogosławieni miłosierni czytelnik może odnaleźć wyjaśnienie, dlaczego ma naśladować Boga w Jego miłosierdziu, na czym to naśladowanie ma polegać, jakie są motywy tej postawy, jakie dobra są ... 
Nowenna do Ducha Świętego
 Nowenna do Ducha Świętego  2,00 zł
Tekst „Nowenny do Ducha Świętego”. 
Księgarnia Maryja w oczach Klientów:

Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za tak miłą, sprawną i profesjonalną obsługę. Towar bardzo dobrze zapakowany. Przesyłka zgodna z moimi oczekiwaniami.

Anna z Godziszewa

Bardzo się cieszę. Dziękuję za szybkie przesłanie. Paczka już dziś do mnie dotarła [na drugi dzień]. Dziękuję za miłą niespodziankę w środku ;) Naprawdę bardzo mi się podoba wasze podejście. Czuć, że to naprawdę katolicka księgarnia. Napewno jak będę miała jeszcze jakieś zapotrzebowania to wpierw waszą ofertę sprawdzę. Z Bogiem!!! Jeszcze raz dziękuję.

Agnieszka z miejscowości Skępe

Szczęść Boże. Dziękuję za bardzo szybką realizację mojego zamówienia i słodki gratis :)) Z Panem Bogiem

Justyna z Celestynowa

Szybko i profesjonalnie. Polecam !!

Marek z Torunia

Witam serdecznie! Właśnie dostałam książki, bardzo się cieszę :) za słodki dodatek serdecznie dziękuję :) Życzę wszystkiego co najlepsze, szczęść Boże, pozdrawiam.

Renata z Radomia
Więcej opinii...
Wysyłka
  przelew pobranie
Poczta 14 zł 17 zł
Kurier 14 zł 17 zł
Czas dostawy 1-3 dni robocze.
Wysyłamy ZA GRANICĘ. Skontaktuj się z nami!
Zamówienia na kwotę powyżej
250 zł na terenie Polski wysyłamy GRATIS!
KM na Facebooku
Płatności Online
Transferuj.pl